Juvenia kolejną ofiarą (fotogaleria)

Po wygranej z Juvenią siedleccy rugbiści przedłużyli passę kolejnych meczów bez porażki do 9.

Podopieczni Andrzeja Kozaka zmierzyli się z Juvenią po raz czwarty w sezonie. Siedlczanie w trzech pierwszych konfrontacjach nie przegrali ze Smokami i planowali przedłużyć tę passę w sobotnie popołudnie.

Juvenia od pierwszej minuty nastawiła się na twardą walkę. Piłka nie opuszczała połowy gości, ale siedlczanie nie mogli zdobyć punktów. Po kwadransie gry impas przełamał Marek Mirosz. Chwilę później podwyższył Wojciech Piotrowicz. Juvenia w odpowiedzi wywalczyła rzut karny, który na punkty zamienił Bartłomiej Sierant. Siedlczanie powoli łapali swój rytm, czego efektem było przyłożenie Mateusza Lamenta i podwyższenie Piotrowicza. Krakowianie zmniejszyli przewagę gospodarzy po kolejnym karnym Sieranta. Ostatnie słowo w pierwszej połowie niespodziewanie należało do Juvenii. Skuteczny Sierant zaliczył „piątkę” i jego zespół schodził na przerwę, przegrywając 11:14.

Po zmianie stron pierwsze punkty dla Pogoni zdobył Piotrowicz po kopie z karnego. Juvenia straciła zawodnika z powodu żółtej kartki, a siedlczanie wykorzystali grę w przewadze. Mirosz po raz drugi w meczu przyłożył, a Piotrowicz podwyższył. W 63 minucie Kamil Łódzki opuścił boisko z powodu kontuzji stawu skokowego. Chwilę później przyłożenie zaliczył Piotr Psuj, a następnie podwyższył Piotrowicz. W końcówce na boisku pojawili się rezerwowi, którzy nie poprawili już rezultatu. W ostatniej akcji meczu przyłożyli za to goście. Finalnie Pogoń wygrała 31:16.

W sobotę 30 maja Pogoń wyjedzie do Poznania, gdzie zmierzy się z Posnanią.

16.05.15, 16:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Juvenia Kraków 31:16 (14:11)
Punkty: Wojciech Piotrowicz 11 (K, 3 pd), Marek Mirosz 10 (2 P), Mateusz Lament 5 (P), Piotr Psuj 5 (P) – Bartłomiej Sierant 11 (P, 2 K), Maciej Dorywalski 5 (P)
Pogoń: 1. Paweł Tokarski, 2. Hubert Wójtowicz (68, 17. Paweł Krasuski), 3. Adrian Chróściel (74, 16. Paweł Zając), 4. Dawid Dybowski (71, 22. Andrzej Teodorczuk), 5. Paweł Antoszczuk, 6. Norbert Kargol, 7. Rafał Biernacki (41, 18. Kamil Łódzki, 63, 19. Paweł Narojek), 24. Marek Mirosz, 9. Jakub Bobruk (78, 21. Konrad Szupłak), 10. Wojciech Piotrowicz (76, 20. Maciej Dzierżanowski), 11. Mateusz Lament, 12. Tomasz Gołąb, 13. Piotr Psuj, 14. Mateusz Dąbrowski, 15. Michał Węzka