Bezcenna Miedź (fotogaleria)

W ważnym dla Pogoni Siedlce meczu o miejsce barażowe biało-niebiescy wygrali 1:0 w ramach 32 kolejki I ligi z Miedzią Legnica. Było to ostatnie spotkanie na własnym boisku w tym sezonie.

Do składu po pauzie za kartki wrócili Jan Grzesik oraz Adrian Dziubiński, którzy zajęli miejsce Łukasza Wójcika i Piotra Krawczyka.

Od pierwszej minuty obie drużyny ruszyły do ataków. Znak do ataku dla legniczan dał filigranowy Marcin Garuch, ale piłka po jego strzale minęła światło bramki. W 12 minucie uderzał Wojciech Łobodziński, na posterunku jednak był Andrzej Witan. Po kwadransie wyśmienitą sytuację sytuację zmarnował Adrian Dziubiński, który po dośrodkowaniu Jarosława Ratajczaka głową niepilnowany strzelił nad bramką. Siedem minut później sprzed pola karnego próbował szczęścia Yannick Kakoko, lecz piłka minęła światło bramki. W 36 minucie siedlczanie wyszli na prowadzenie. Donald Djoussé źle uderzył, piłka szczęśliwie trafiła do Dziubińskiego i ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Już w 47 minucie Pogoń mogła podwyższyć prowadzenie. Z dystansu uderzał Cezary Demianiuk, ale Dawid Smug wyciągnął się jak struna i obronił końcami palców strzał siedlczanina. Za moment Witan po wyjściu przed pole karne powstrzymał Tadasa Labukasa wślizgiem. W 55 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony z pierwszej piłki strzelał Marcin Garuch – niecelnie. Trzy minuty później niecelnie główkował Labukas. Po drugiej stronie boiska piłkę zakręcił Dziubiński – również obok słupka. Do wyrównania doprowadzić powinien Łobodziński, ale w podobnej sytuacji jak bramkowa skiksował. Z biegiem czasu śmielej na boisku poczynali sobie goście, którzy stworzyli kilka sytuacji bramkowych, na szczęście dla Pogoni piłka nie znalazła drogi do bramki. W 76 powinna paść bramka wyrównująca, ale bohaterem meczu został Andrzej Witan. Najpierw Tomasz Midzierski główkował, potem dobijał Jorge Kadú, ale świetnie spisał się golkiper Pogoni. Niecelnie główkował zaraz Keon Daniel. Emocjonująca końcówka nie przyniosła więcej bramek i to Pogoń po ostatnim gwizdku arbitra cieszyła się z trzech punktów.

Zwycięstwo z Miedzią było pierwszym domowym triumfem od jesiennego 3:1 z Widzewem Łódź.

Następny i zarazem ostatni mecz w bieżącym sezonie I-ligowym Pogoń zagra w sobotę 30 maja o 16:00 w Niecieczy z Termaliką Bruk-Bet.

24.05.15, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

I liga: Pogoń Siedlce – Miedź Legnica 1:0 (1:0) Widzów: 1714

Bramki: Adrian Dziubiński 36

Pogoń: 1. Andrzej Witan – 4. Jan Grzesik, 7. Daniel Dybiec, 2. Tomasz Lewandowski, 15. Jarosław Ratajczak – 11. Adrian Dziubiński (65, 77. Chirri), 6. Marcin Paczkowski, 10. Piotr Kosiorowski, 8. Antonio Calderón (80, 17. Przemysław Rodak), 21. Cezary Demianiuk – 9. Donald Djoussé (68, 26. Dawid Dzięgielewski)

Miedź: 30. Dawid Smug – 19. Grzegorz Bartczak, 13. Kevin Lafrance, 24. Tomasz Midzierski, 3. Patryk Oleksa – 4. Wojciech Łobodziński, 8. Adrian Cierpka (81, 14. Jakub Chrzanowski), 10. Yannick Kakoko (70, 31. Keon Daniel), 7. Mateusz Szczepaniak, 29. Marcin Garuch – 9. Tadas Labukas (73, 23. Jorge Kadú)

Żółte kartki: Andrzej Witan 90+2 – Patryk Oleksa 29

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra)

Statystyki: Pogoń Siedlce – Miedź Legnica