Wysyp medali (fotogaleria)

Siłownia WLKS Siedlce-Nowe Iganie była areną kolejnej ciekawej rywalizacji, tym razem zapaśniczej. Od 22 do 24 maja trwały Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kategoriach młodzieżowych.

WLKS wystawił do rywalizacji 15 zapaśniczek. Gospodarz zmagań po zakończeniu mistrzostw nie mógł narzekać na końcowe rozstrzygnięcia.

W zmaganiach starszych zawodniczek w kat. 60 kg srebrny medal zgarnęła Monika Michalak, która w finale uległa Sylwii Żebrowskiej z Krasnegostawu. Stopień niżej uplasowała się Martyna Bąbiak (kat. 69 kg).

Rywalizacja kadetek obrodziła medalami. Martyna Borkowska zajęła najniższy stopień na podium w kat. 40 kg. Elwira Sprzonczak okazała się minimalnie gorsza od Weroniki Kiszki (Feniks Stargard Szczeciński), ale na podium kat. 43 kg wyprzedziła Paulinę Olko. Paulina Dobosz zajęła trzecie miejsce w kat. 49 kg. W kat. 56 kg srebrny medal przypadł w udziale Magdalenie Wielgórskiej. Magdalena Kisielińska zajęła trzecie miejsce w kat. 60 kg.

W klasyfikacji klubowej wygrał Cement-Gryf Chełm. Na drugim miejscu uplasował się WLKS. W zestawieniu województw równych nie miała sobie Lubelszczyzna, która wyprzedziła Mazowsze.

źródło: własne / WLKS Siedlce; foto: Maciej Sztajnert