Gospodarskie sędziowanie

Rugbiści siedleckiej Pogoni przegrali na wyjeździe z Posnanią. Sędziowanie było jednak bardzo gospodarskie.

Przebieg pierwszej połowy nie wskazywał na końcową porażkę siedlczan. Skuteczna gra Mateusza Lamenta dała siedlczanom prowadzenie 19:6. Posnania przy pomocy sędziów zdołała przed przerwą odrobić część strat, ale na przerwę to siedlczanie schodzili przy prowadzeniu.

W drugiej odsłonie spotkania Posnania wykorzystała liczne prezenty od arbitra. Karne i przody gospodarzy były na porządku dziennym. Siedlczanie nie grali rewelacyjnie w obronie, ale w większości sytuacji po prostu nie mogli powstrzymać ataków walczących o utrzymanie rugbistów ze stolicy Wielkopolski. Muszkieterowie zakończyli passę Pogoni bez porażki, wygrywając 36:26. Dopełnieniem sędziowskich popisów była czerwona kartka dla Lamenta w końcówce meczu.

– Jestem zbulwersowany poziomem sędziowania. Od 30 lat nie widziałem takiego oszukiwania w meczu rugby – przyznał trener Andrzej Kozak.

W niedzielę 14 czerwca siedlczanie pożegnają się z kibicami domowym meczem z Orkanem Sochaczew.

30.05.15, 15:00 – Poznań
Ekstraliga: Posnania Poznań – Awenta MKS Pogoń Siedlce 36:26 (19:13)
Punkty: Daniel Gdula 16 (4 K, 2 pd), Bartosz Kubalewski 10 (2 P), Robert Bosiacki 5 (K, pd), Wojciech Kapustka 5 (P) – Mateusz Lament 19 (3 P, 2 pd) Paweł Antoszczuk 5 (P), Wojciech Piotrowicz 2 (pd)
Pogoń: Paweł Tokarski, Hubert Wójtowicz, Adrian Chróściel, Rafał Biernacki, Paweł Antoszczuk, Norbert Kargol, Michał Wierzejski, Marek Mirosz, Jakub Bobruk (55 Paweł Narojek), Wojciech Piotrowicz, Mateusz Lament, Tomasz Gołąb, Piotr Psuj, Mateusz Dąbrowski (41 Konrad Szupłak), Michał Węzka