Przegrali, ale szanse utrzymali

W ostatnim meczu sezonu siedlecka Pogoń przegrała w Niecieczy z walczącą o awans Termaliką Bruk-Bet 0:2. Dzięki wygranej Termalica awansowała do T-Mobile Ekstraklasy, a Pogoń przy porażce GKS Tychy zachowała szanse na baraże.

Skład biało-niebieskich w porównaniu do ostatniego meczu z Miedzią nie uległ zmianie.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy już na początku meczu po stałym fragmencie mogli objąć prowadzenie, ale czujni byli siedleccy defensorzy. W 5 minucie Termalica powinna objąć prowadzenie, ale po główce Mateusza Kupczaka Jarosław Ratajczak wybił piłkę z linii bramkowej. Kolejną sytuację bramkową miał sześć minut później Tomasz Foszmańczyk a piłka nieznacznie minęła światło bramki Andrzeja Witana. Dla Pogoni pierwszą okazję miał Antonio Calderón, który z rzutu wolnego strzelił prosto w ręce Sebastiana Nowaka. Kilka minut później w niezłej sytuacji znalazł się Cezary Demianiuk i z ostrego kąta uderzył nieco za lekko. W 27 minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Jakub Biskup, ale uderzył niecelnie. Dziesięć minut przed końcem pierwszej odsłony dał znać o sobie Donald Djoussé, kiedy to uderzył prosto w bramkarza. W 40 minucie drużyna z Niecieczy objęła prowadzenie. Dawid Plizga dośrodkował w pole karne, a Emil Drozdowicz zupełnie bez krycia uderzył głową do bramki i było 1:0. Jeszcze przed przerwą Pogoń próbowała doprowadzić do remisu.

Drugą odsłonę gospodarze zaczęli od ataków pozycyjnych, próbując wciągnąć siedlczan na własną połowę. W 60 minucie strzelec pierwszej bramki mógł dobić biało-niebieskich. Drozdowicz lobował wchodzącego z bramki Andrzeja Witana a piłka obiła jedynie poprzeczkę i wróciła na boisko. W 67 minucie Jakub Biskup dośrodkował w pole karne, Emil Drozdowicz znowu znalazł się tam gdzie powinien i głową, podobnie jak przy pierwszym trafieniu nie dał szans na obronę Witanowi. W końcówce Termalica mogła podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło skuteczności i w bramce dobrze spisał się Andrzej Witan.

Dzięki porażce GKS Tychy z GKS Katowice Pogoń przedłużyła szanse o utrzymanie. Za tydzień Pogoniści muszą liczyć na porażkę bądź remis tyszan w Ząbkach z Dolcanem.

Następnej kolejce siedlczanie otrzymają trzy punkty za walkower z wycofaną Flotą Świnoujście.

Wczoraj PZPN przyznał wszystkim pierwszoligowcom, w tym siedleckiej Pogoni licencje na następny sezon.

30.05.15, 16:00 – Nieciecza

I liga: Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Pogoń Siedlce 2:0 (1:0)

Bramki: Emil Drozdowicz 40, 67

Termalica Bruk-Bet: 12. Sebastian Nowak – 10. Adrian Chomiuk, 5. Jakub Czerwiński (90, 3. Bartosz Kopacz), 2. Dawid Sołdecki, 27. Dariusz Jarecki – 29. Mateusz Janeczko, 25. Mateusz Kupczak, 7. Tomasz Foszmańczyk, 26. Dawid Plizga (90+1, 16. Adrian Paluchowski), 20. Jakub Biskup – 21. Emil Drozdowicz (70, 17. Dalibor Pleva)

Pogoń: 1. Andrzej Witan – 4. Jan Grzesik, 7. Daniel Dybiec, 2. Tomasz Lewandowski, 15. Jarosław Ratajczak – 21. Cezary Demianiuk (81, 26. Dawid Dzięgielewski), 10. Piotr Kosiorowski (75, 19. Krystian Wójcik), 6. Marcin Paczkowski, 8. Antonio Calderón, 11. Adrian Dziubiński (71, 77. Chirri) – 9. Donald Djoussé

Żółta kartka: Adrian Chomiuk 56 – Jan Grzesik 81, Chirri 90+4

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)