Miłe pożegnanie z III ligą

Pogoń II Siedlce w ostatnim domowym meczu w tym sezonie pokonała Omegę Kleszczów 5:2.

Pierwszy groźny strzał w meczu oddali siedlczanie, kiedy to w 8 minucie Dawid Dzięgielewski uderzał z rzutu wolnego. Trzy minuty później Dzięgielewski zszedł ze skrzydła do środka pola, po czym oddał strzał, który bez problemów obronił golkiper Omegi. W 22 minucie Mariusz Zawodziński uderzył z linii pola karnego tuż nad bramką. Pięć minut później po szybko rozegranym rzucie rożnym Krystian Kolasa znalazł się w bardzo dobrej sytuacji i uderzył w boczną siatkę. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga odsłona rozpoczęła się od groźnego strzału z rzutu wolnego Michała Czaplarskiego. W 48 minucie Dzięgielewski został sfaulowany przez Czaplarskiego w polu karnym i sędzia odgwizdał przewinienie. Chwilę później „11” na bramkę zamienił Piotr Krawczyk.  W 62 minucie Zawodziński dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam niepilnowany Paweł Kowalski uderzył głową i było 1:1. Biało-niebiescy szybko jednak odpowiedzieli, ponieważ już kilkadziesiąt sekund później Michał Ogrodnik po dośrodkowaniu Dzięgielewskiego pokonał Pawła Wiśniewskiego mocnym strzałem z ostrego kąta. W 66 minucie Zawodziński znalazł się w sytuacji sam na sam z Jackiem Kozaczyńskim i uderzył w słupek. Kilka minut później Dzięgielewski strzelił na bramkę, obrońca gości chcąc zablokować uderzenie dotknął futbolówkę ręka i sędzia po raz drugi odgwizdał rzut karny. Pewnym wykonawcą stałego fragmentu gry okazał się Dzięgielewski. Kwadrans przed końcem spotkania Czaplarski po dośrodkowaniu zgrał piłkę głową do Marcina Wałęskiego, a ten z kilku metrów trafił w poprzeczkę. W 80 minucie po bardzo ładnej akcji Sylwester Buga zagrał do Piotra Krawczyka, ten minął obrońcę i będąc w sytuacji „oko w oko” z bramkarzem uderzył celnie obok interweniującego Wiśniewskiego. Pięć minut znowu w polu karnym niepilnowany był Kowalski, który po raz drugi skierował futbolówkę głową do siatki. Wynik meczu minutę przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Dzięgielewski. Piotr Krawczyk perfekcyjnie dośrodkował do Dzięgielewskiego, a napastnik dopełnił formalności i zdobył piątego gola dla Pogoni.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 6 czerwca o godzinie 17 na wyjeździe z WKS Wieluń.

03.06.15, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

III liga: Pogoń II Siedlce – Omega Kleszczów 5:2 (0:0) Widzów: 70

Bramki: Piotr Krawczyk 49 (k), 80, Michał Ogrodnik 63, Dawid Dzięgielewski 70 (k), 89 – Paweł Kowalski 62, 85

Pogoń II: 93. Jacek Kozaczyński – 15. Adrian Zawadka, 14. Michał Panufnik, 22. Damian Guzek, 16. Łukasz Wójcik – 27. Michał Ogrodnik (85, 19. Bartosz Mudent), 6. Sebastian Krawczyk (77, 4. Aron Majczyna), 13. Kamil Dmowski (46, 8. Mateusz Janusiewicz), 9. Sylwester Buga (81, 18. Mateusz Lubkowicz), 26. Dawid Dzięgielewski – 20. Piotr Krawczyk

Omega: 1. Paweł Wiśniewski – 4. Adrian Łucki, 13. Michał Czaplarski, 18. Paweł Kowalski, 8. Mateusz Jacak – 11. Adam Olejnik (84, 5. Mateusz Janeczek), 19. Łukasz Marciniak, 15. Marcin Kabziński, 7. Mariusz Zawodziński (87, 16. Mateusz Roczek), 10. Michał Dryja (59, 17. Marcin Wałęski) – 14. Krystian Kolasa (62, 6. Adrian Pędziwiatr)

Żółte kartki: Sebastian Krawczyk 32, Michał Ogrodnik 59 – Michał Czaplarski 48

Sędzia: Artur Mital (Ciechanów)

Statystyki: Pogoń II Siedlce – Omega Kleszczów

Bramki: 5-2 (do przerwy 0-0)
Strzały: 13-13 (6-2)
Celne: 8-3 (3-0)
Faule: 14-13 (5-4)
Spalone: 2-3 (1-1)