Zacięty bój z Orkanem (fotogaleria)

W ostatnim meczu przed własną publicznością w sezonie 14/15 siedleccy rugbiści zanotowali zwycięstwo.

Siedleccy rugbiści w ostatnim czasie nie mają szczęścia do sędziów. Podopieczni Andrzeja Kozaka prezentują równy poziom, zdecydowanie wyższy od wszystkich rywali w grupie spadkowej. Z sędziami jednak nikt jeszcze nie wygrał.

O tym jak bardzo Maciej Sienkiewicz nie radził sobie z pracą sędziego świadczy fakt, że nawet pomeczowy protokół został przez niego błędnie wypełniony… Sam mecz był bardzo podobny do tego z marca, kiedy Orkan poprzednio zawitał do Siedlec. Rugbiści z Sochaczewa postawili na grę kombinacyjną, zaś Pogoń w odpowiedzi wykorzystała swoje warunki fizyczne. Z minuty na minutę przewaga siedlczan przekładała się na wynik. Gospodarze schodzili na przerwę przy prowadzeniu 19:5 i wydawało się, że nic złego im nie grozi.

Po przerwie siedlczanie nie spuścili z tonu. Przy stanie 29:5 do roboty zabrał się sędzia. Dziwaczne decyzje arbitra przypomniały o niedawnej porażce poniesionej w Poznaniu. Mniejszych i większych błędów sędziego było w nadmiarze. Pogoń została wykartkowana, a do tego sędzia rozdawał za darmo karne dla gości. Czerwoną kartkę obejrzał Dawid Dybowski, który według arbitra nadepnął rywala, choć akcja nie była właściwie rozegrana. Orkan odrobił część strat, jednak siedlczanie położyli na 34:19. W ostatniej minucie meczu goście zaliczyli akcję 5+2, zapewniając sobie punkt bonusowy za cztery przyłożenia.

W ostatniej kolejce sezonu 14/15 siedlczanie zagrają w Krakowie z Juvenią. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 27 czerwca o 15:00.

13.06.15, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Orkan Sochaczew 34:26 (17:5)
Punkty: Adrian Chróściel 10 (2 P), Tomasz Gołąb 9 (P, 2 pd), Bartosz Nasiłowski 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P), Hubert Wójtowicz 5 (P) – Tomasz Gasik 16 (2 P, 3 pd), Maciej Brażuk 5 (P), Wiktor Dobrowolski 5 (P)
Pogoń: 1. Paweł Tokarski (20, 17. Hubert Wójtowicz), 2. Adrian Chróściel, 3. Michał Wierzejski (47, 18. Paweł Krasuski), 4. Dawid Dybowski, 5. Rafał Biernacki, 6. Norbert Kargol, 7. Paweł Antoszczuk (30, 25. Dawid Rajewski), 8. Marek Mirosz, 9. Jakub Bobruk (41, 23. Konrad Szupłak), 24. Tomasz Gołąb, 11. Maciej Dzierżanowski, 12. Michał Węzka, 13. Piotr Psuj, 14. Przemysław Rajewski, 15. Bartosz Nasiłowski

Żółte kartki: Piotr Psuj, Dawid Rajewski
Czerwona kartka: Dawid Dybowski