Reprezentacja Polski znowu najlepsza

W drugim turnieju Mistrzostw Europy w rugby 7 reprezentacja Polski ponownie sięgnęła po zwycięstwo. Biało-czerwone barwy reprezentował Mateusz Lament (Awenta MKS Pogoń Siedlce).

Polska awansowała do fazy pucharowej z kompletem zwycięstw. Podopieczni Krzysztofa Folca wygrali w półfinale 20:0 z Ukrainą, dzięki czemu zapewnili sobie awans do Top 12, czyli 7 Grand Prix Series oraz możliwość walki o start na Igrzyskach Olimpijskich. W połowie lipca w Lizbonie biało-czerwoni powalczą w barażu kontynentalnym.

W finale gdańskiego turnieju Polska rozprawiła się z Cyprem. Do przerwy rugbiści z Wyspy Afrodyty dotrzymywali tempa gospodarzom, jednak po zmianie stron dominacja Lamenta i spółki nie podlegała dyskusji. Ostatecznie Polacy wygrali w finale 34:19.

źródło: własne / PZRugby.pl; foto: Łukasz Kilar