Zwycięstwo na finiszu

Podopieczni Andrzeja Kozaka zakończyli sezon zwycięstwem w Krakowie. Pogoń wygrała 27:26 z Juvenią i przypieczętowała 5 miejsce w końcowej tabeli.

Mecz ostatniej kolejki dobrze rozpoczął się dla gości z Siedlec. Mimo eksperymentalnego zestawienia formacji młyna gra Pogoni wyglądała dobrze. Obraz spotkania odmieniły kilkuminutowe opady deszczu. Bardziej doświadczony młyn Juvenii zaczął lepiej sobie radzić, a ponadto siedlczanie mieli problemy z grą ręką. Walczący o utrzymanie krakowianie przejęli kontrolę i schodzili do szatni przy prowadzeniu 13:11.

Po przerwie rozpoczęła się wzajemna wymiana ciosów. Pogoń była stroną goniącą wynik, ale gospodarze dosyć skutecznie dbali o to, aby było co gonić. Drużyna Kozaka miała szansę przejąć kontrolę nad wynikiem po żółtej kartce dla jednego z rugbistów Juvenii, jednak niespodziewanie siedlczanie grając w przewadze stracili punkty. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Wojciech Piotrowicz trafił z rzutu karnego (24:23), ale sędzia nie zamierzał kończyć spotkania. Niepotrzebne dyskusje z arbitrem sprawiły, że kilka chwil później Juvenia wyszła na prowadzenie po stałym fragmencie gry (26:24). Ostatnie słowo należało jednak do gości. W siódmej doliczonej minucie Piotrowicz kopnął dropa i zapewnił Pogoni zwycięstwo.

– Trzeba pochwalić mój zespół za ambitną walkę do końca pomimo niesprzyjających okoliczności. W pierwszej połowie nasza gra była lepsza niż wynik, zaś po przerwie wytrzymaliśmy wymianę ciosów – podsumował opiekun Pogoni.

Juvenia mimo porażki jest pewna utrzymania w Ekstralidze. Pogoń zakończyła rozgrywki na 5 miejscu. Start nowego sezonu – w innej formule zmagań – nastąpi najprawdopodobniej w trzeci lub czwarty weekend sierpnia.

27.06.15, 17:00 – Kraków
Ekstraliga: Juvenia Kraków – Awenta MKS Pogoń Siedlce 26:27 (13:11)
Punkty: Bartłomiej Sierant 11 (P, 2 K), Artur Fursenko 5 (P), Jerzy Głowacki 5 (P), Jarosław Knowa 5 (P) – Wojciech Piotrowicz 17 (pd, 4 K, DG), Przemysław Rajewski 5 (P), Mateusz Lament 5 (P)
Pogoń: Paweł Tokarski (50 Paweł Krzewniak), Paweł Zając (41 Paweł Krasuski), Hubert Wójtowicz, Dawid Rajewski (41 Grzegorz Muszyński), Kamil Łódzki, Bartosz Nasiłowski, Rafał Biernacki, Marek Mirosz, Jakub Bobruk, Wojciech Piotrowicz, Mateusz Dąbrowski (48 Tomasz Biernacki), Tomasz Gołąb, Michał Węzka, Przemysław Rajewski, Mateusz Lament