Medalowe plony w Zielonej Górze (fotogaleria)

W miniony weekend w Zielonej Górze odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. Zawodnicy SSON Start Siedlce i IKS Siedlce nie wrócili z nich pustymi rękami.

Podopieczni Romualda Czapińskiego jak zwykle nie zawiedli i przywieźli do Siedlec kilka medali. W Zielonej Górze najwięcej powodów do zadowolenia miało dwoje multimedalistów: Małgorzata Mućka i Marcin Ruciński.

Mućka zdobyła złoty medal w rzucie dyskiem, srebrny w pchnięciu kulą i srebrny w rzucie oszczepem. Z kolei Ruciński dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium: w rzucie dyskiem i rzucie oszczepem. Do tego dołożył srebrny medal w konkurencji pchnięcia kulą.

Poza Mućką i Rucińskim, dwoje innych reprezentantów SSON Start także mogło cieszyć się ze zdobyczy medalowych. Brązowy medal w rzucie oszczepem zdobył Bartosz Kałuszyński. Krążek tego samego koloru zawisł również na szyi Pauliny Cisłak, która rywalizowała w biegu na 100 m.

Klasę pokazała także Katarzyna Piekart (IKS Siedlce), mistrzyni paraolimpijska i rekordzistka świata w rzucie oszczepem (T46), uzyskując odległość 33.51 i wygrywając tę konkurencję. Piekart wywalczyła także srebrny medal w skoku w dal.

Ponadto czwarta w biegu na 100 m  i 200 m była Marta Cisłak, czwarte miejsce w biegu na 400 m zajęła Paulina Cisłak oraz czwarty w bieg na 400 m był Konrad Olewiński.