Chacińska na szóstkę

Przez trzy dni w Białej Podlaskiej rywalizowało blisko 1000 młodych zawodników. Wszystko za sprawą 69 Mistrzostw Polski juniorów w lekkoatletyce.

Docelową imprezą dla najlepszych zawodników z tej kategorii wiekowej były w tym roku 23 Mistrzostwa Europy Juniorów. Czempionat ten odbędzie się w dniach 16 – 19 lipca 2015 w szwedzkiej Eskilstunie.

Wskaźnik PZLA na te mistrzostwa udało się wypełnić byłej już zawodniczce Pogoni Siedlce Natalii Chacińskiej (obecnie AZS Łódź), która wygrała swoją koronną konkurencję – skok w dal osiągając jako jedyna w konkursie odległość powyżej 6 m (6.12 m).

Obecni reprezentanci siedleckich klubów spisali się poniżej oczekiwań. Medalową zdobyczą może się pochwalić tylko Olga Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie), która zajęła trzecie miejsce w chodzie na 10 km (51:29.98). Blisko podium był Michał Walenda (WLKS), który pchnął kulą na odległość 17.67 i ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Piąty w skoku w dal był Bartosz Wójcik (WLKS) – 7.10, szóste miejsce w chodzie na 10 km zajął Tomasz Niedziałek (WLKS) – 49:36.22, podobnie jak sztafeta Pogoni 4 x 100 m (Adrian Borysiuk, Kamil Kwiatkowski, Mariusz Paluch, Marcin Talacha) – 42.70. Ponadto siódma w chodzie na 10 km była Izabela Lickiewicz (WLKS) – 56:16.10, czwarty w finale B biegu na 400 m – Emil Czarnocki (WLKS) – 50.56, ósme miejsce zajęła sztafeta Pogoni 4 x 400 m (Mariusz Paluch, Piotr Koć, Mateusz Paczóski, Paweł Moskwiak), jedenasty w biegu na 3 km był Michał Roguski (Pogoń) – 8:52.55, a dziewiętnasty w biegu na 1500 m – 4:09.98, natomiast piętnastą lokatę w biegu na 5 km zajął Patryk Domagała (Pogoń) – 16:21.55.

Inni siedleccy lekkoatleci odpadli w eliminacjach: Piotr Koć (Pogoń) w biegu na 400m, Michał Walenda (WLKS) w rzucie dyskiem, Paweł Moskwiak (Pogoń) w biegu na 200m i Marcin Talacha (Pogoń) w biegu na 100 m (dyskwalifikacja).

W Radomiu rozegrano otwarte mistrzostwa, w których drugi w rzucie dyskiem juniorów młodszych był Cezary Pniewski (WLKS) – 41.95, a druga w biegu na 1500 m Aleksandra Brodowska (WLKS) – 4:53.99

źródło: własne / PZLA: foto: PZLA