Zwycięstwo rezerw w meczu inauguracyjnym

Drugi zespół siedleckiej Pogoni pokonał w meczu 1 kolejki Ligi okręgowej Jabłoniankę Jabłonna Lacka 6:4.

Ekipa Pogoni dominowała na placu gry przez całą pierwszą połowę. Biało-niebiescy w tym czasie zdobyli 3 bramki. Na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Piotr Krawczyk oraz Łukasz Wójcik. W drugiej połowie gospodarze próbowali odrabiać straty, jednak ze sprawą Krystiana Zbiecia to siedlczanie podwyższyli prowadzenie. Następnie w ciągu minuty Jabłonianka zdobyła dwa gole i było 4:2. Po godzinie gry Zbieć został sfaulowany w polu karnym i chwilę później „11” pewnie wykorzystał Wójcik. W 66 minucie Dawida Boruca pokonał Mateusz Zawadzki. Dwie minuty później kontrę Pogoni celnym strzałem wykończył Zbieć. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry rzut karny wykorzystał Piotr Krysiński z Jabłonianki i spotkanie zakończyło się zwycięstwem siedlczan 6:4.

Już w najbliższą środę Pogoń II Siedlce zagra mecz okręgowego Pucharu Polski. W Korczewie Pogoniści zmierzą się z tamtejszą Tęczą.

15.08.15, 11:00 – Jabłonna Lacka

Liga okręgowa: Jabłonianka Jabłonna Lacka – Pogoń II Siedlce 4:6 (0:3)

Bramki: Maciej Michalczuk 53, Piotr Krysiński 54, 89 (k), Mateusz Zawadzki 66 – Piotr Krawczyk 12, 18, Łukasz Wójcik 24, 60 (k), Krystian Zbieć 52, 68

Jabłonianka: 1. Piotr Graw – 9. Hubert Abramczuk, 2. Piotr Domagała (58, 11. Wojciech Grądzki), 19. Cezary Horowicz (49, 7. Maciej Michalczuk), 18. Piotr Krysiński, 8. Maciej Ołtarzewski, 10. Grzegorz Przesmycki, 4. Przemysław Trochimiuk, 16. Mateusz Zawadzki, 20. Nikodem Zdunek (41, 17. Wiktor Przesmycki), 6. Kamil Moczulski (82, 5. Daniel Toczyski)

Pogoń II: 93. Dawid Boruc – 95. Rafał Zin (62, 8. Bartosz Karczmarek), 17. Przemysław Rodak, 5. Piotr Ceranka, 6. Paweł Łydkowski (68, 13. Dominik Krupa) – 11. Krystian Zbieć, 7. Sebastian Krawczyk (46, 15. Paweł Dębała), 16. Łukasz Wójcik, 9. Bartosz Szostek, 27. Patryk Ciulak – 20. Piotr Krawczyk (46, 10. Tomasz Kacprzak)

Żółte kartki: Dawid Boruc 76, Przemysław Rodak 89

Sędzia: Sebastian Kowalczyk (Siedlce)