Pogoń II za burtą (fotogaleria)

Pod wodzą nowego szkoleniowca, Janusza Bystrzyckiego rezerwy siedleckiej Pogoni uległy w ramach okręgowego Pucharu Polski A-klasowej Tęczy Korczew 1:2.

W mecz miał wyrównany przebieg. Bardziej dojrzale grali gospodarze, którzy dochodzili do groźniejszych okazji. Pierwszą okazję stworzyli jednak siedlczanie, kiedy to Bartosz Szostek uderzył z dystansu, a piłka odbiła się od obrońcy i poszybowała za linię końcową. Za chwilę odpowiedział Krzysztof Wiecha, który strzałem z woleja uderzył obok słupka. W 18 minucie Hubert Wasilewski w idealnej pozycji fatalnie przestrzelił. Dwie minuty później padła bramka. Po szybko wykonanym aucie Paweł Stańczewski na raty pokonał Dawida Boruca. Chwilę po wznowieniu gry znów okazję miał Stańczewski, który lobował Boruca i trafił w poprzeczkę. W końcówce pierwszej połowy okazję dla Pogoni mieli Bartosz Szostek, Bartosz Karczmarek i Kamil Mróz, z kolei dla Tęczy Krzysztof Wiecha, lecz żadna bramka już nie padła.

W drugiej połowie Pogoń starała się odrobić straty. W 65 minucie Paweł Łydkowski z rzutu wolnego uderzył wprost w ręce Kamila Lewczuka. Cztery minuty później Wiecha celnie uderzył, jednak Boruc stanął na wysokości zadania. Dwadzieścia minut potem okazję miał Paweł Kalinowski, ale piłka po rykoszecie poszybowała obok bramki. Za chwilę padł drugi gol dla Tęczy. Krzysztof Wiecha znalazł się sam na sam z Borucem, ten odbił piłkę, a Marcin Izdebski celnie dobił. Z biegiem czasu siedlczanie naciskali na gospodarzy coraz bardziej. Najpierw Rafał Zin uderzył nad bramką. W międzyczasie dwukrotnie Wiecha mógł podwyższyć prowadzenie, lecz był nieskuteczny. W 82 minucie Bartosz Szostek zdecydował się na strzał z dystansu, piłka trafiła w rękę jednego z defensorów i sędzia podyktował rzut karny, którego wykorzystał Szostek. W końcówce meczu Pogoń mogła doprowadzić do remisu. Doskonałe szanse na to mieli Paweł Dębała, Krystian Zbieć i Kamil Mróz, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki i siedlczanie pożegnali się z tegoroczną edycją Pucharu.

Kolejny mecz Pogoń II rozegra w niedzielę o 17:00 w Siedlcach z Płomieniem Dębe Wielkie.

19.08.15, 17:35 – Korczew

PP OZPN: Tęcza Korczew – Pogoń II Siedlce 2:1 (1:0) Widzów: 150

Bramki: Paweł Stańczewski 20, Marcin Izdebski 71 – Bartosz Szostek 82 (k)

Tęcza: 1. Kamil Lewczuk – 4. Patryk Głozak, 8. Paweł Kalinowski, 22. Piotr Jurczak, 2. Jakub Jarmoch (83, 9. Przemysław Pawłowski) – 14. Hubert Wasilewski, 3. Robert Woźniak (57, 6. Karol Karaban), 24. Tomasz Krawczyk, 10. Paweł Kruk, 19. Paweł Stańczewski (49, 7. Marcin Izdebski) – 13. Krzysztof Wiecha (90+3, 17. Piotr Kruk)

Pogoń II: 93. Dawid Boruc – 13. Dominik Krupa (55, 16. Paweł Dębała), 5. Piotr Ceranka, 6. Paweł Łydkowski, 27. Kamil Mróz – 17. Sebastian Szcześniak, 77. Mateusz Wassilow, 9. Bartosz Szostek, 8. Bartosz Karczmarek (46, 95. Rafał Zin), 19. Cezary Anusiewicz (55, 20. Tomasz Kacprzak) – 7. Mateusz Kalinowski (46, 11, Krystian Zbieć)

Żółta kartka: Sebastian Szcześniak 68

Sędzia: Grzegorz Dąbrowski (Siedlce)

źródło: MKP Pogoń Siedlce; foto: Kamil Sulej