Tęczowa klątwa

W meczu trzeciej kolejki siedleckiej okręgówki Pogoń II Siedlce przegrała 1:2 z Tęczą Stanisławów.

Kadra Pogoni na mecz w Staśkowie składała się z piłkarzy urodzonych w 1998 i 99 roku. Najstarszy w ekipie Janusza Bystrzyckiego był Piotr Antoszczuk (rocznik 1996). Tęcza musiała radzić sobie bez napastników: kontuzjowanego Jakuba Gańki i Daniela Matwiejczyka (pauza za czerwoną kartkę).

W 5 minucie Krystian Zbieć wygrał dwie przebitki w szesnastce gospodarzy i znalazł się oko w oko z bramkarzem, jednak Marcin Milerski obronił strzał z dosyć ostrego kąta. W odpowiedzi zza pola karnego uderzał Sylwester Florowski. Lekki strzał nie sprawił problemów Antoszczukowi. W 8 minucie Piotr Ceranka wykonywał rzut wolny z własnej połowy, piłka minęła wszystkich zawodników gospodarzy i po muśnięciu Pawła Dębały wpadła do siatki zaskoczonego Milerskiego. Kwadrans później Tęcza powinna doprowadzić do wyrównania. Piłka po szybko rozegranym rzucie wolnym trafiła do Florowskiego, który wstrzelił ją wzdłuż bramki. Piotr Ryżko miał dwie wymarzone szanse na pokonanie Antoszczuka. Po pierwszej bramkarz Pogoni II odbił strzał, a po kolejnej Mateusz Wassilow wybił piłkę sprzed linii bramkowej. W 34 minucie bliski wyrównania był aktywny Florowski po strzale z kilkunastu metrów. Co się odwlecze, to nie uciecze. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w ostatniej akcji pierwszej połowy. Paweł Łydkowski zbyt lekko główkował w kierunku Antoszczuka, co zostało wykorzystane przez Macieja Sadochę.

Po przerwie piłkarze ze Stanisławowa byli bardziej zdeterminowani od młodych siedlczan. W 48 minucie Tęcza stworzyła zagrożenie pod bramką gości po rzucie rożnym. Skończyło się na strachu, ponieważ obyło się bez celnego strzału. Kilka chwil później siedlczanie otrzymali kolejne ostrzeżenie. Precyzyjną centrą z prawej flanki popisał się Tomasz Gańko, w słupek główkował Piotr Ryżko, a jego dobitka została zastopowana przez Antoszczuka. W 63 minucie odważnej, choć niecelnej, próby z 40 metrów podjął się Grzegorz Ryżko. Tęcza swoją grą zasłużyła na prowadzenie i dopięła swego w 71 minucie, kiedy z bliska po rzucie rożnym piłkę do siedleckiej bramki wpakował Florowski. Pogoń II ruszyła do przodu, a gospodarze nastawili się na bronienie minimalnej przewagi i grę z kontry. Po jednym z ofensywnych wypadów Tęczy rezerwowy Łukasz Glanowski padł w polu karnym po interwencji Antoszczuka. Sędzia uznał, że napastnik klubu ze Stanisławowa symulował. Ostatecznie Pogoń II po kiepskim meczu przegrała 1:2 z Tęczą.

W następnej kolejce Pogoń II Siedlce zagra w Mrozach z Wartą. Do meczu dojdzie 30 sierpnia o 17:00.

26.08.15, 17:40 – Stanisławów
Liga okręgowa: Tęcza Stanisławów – Pogoń II Siedlce 2:1 (1:1)
Bramki: Paweł Dębała 8 – Maciej Sadocha 45, Sylwester Florowski 71
Tęcza: 1. Marcin Milerski – 15. Tomasz Gańko, 21. Karol Tabor, 3. Rafał Jakubowski, 14. Sylwester Florowski – 11. Patryk Kielak (46, 4. Dominik Foryś), 13. Przemysław Milerski, 6. Piotr Ryżko, 90. Michał Wojszcz (84, 5. Michał Kur), 8. Grzegorz Ryżko (88, 22. Mateusz Wieczorek) – 16. Maciej Sadocha (77, 20. Łukasz Glanowski)
Pogoń II: 1. Piotr Antoszczuk – 14. Rafał Zin, 17. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski, 28. Paweł Dębała – 4. Dominik Krupa (46, 26. Bartosz Karczmarek), 8. Bartosz Szostek, 5. Sebastian Krawczyk, 7. Dominik Barciak (77, 23. Michał Mularczyk), 77. Mateusz Wassilow (69, 95. Tomasz Kacprzak) – 9. Krystian Zbieć

Żółta kartka: Łukasz Glanowski 79

Sędzia: Tomasz Dąbrowa (Siedlce)