Beniaminek za mocny

W meczu 6 kolejki I ligi Pogoń Siedlce przegrała w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem 1:2.

Trener Marcin Sasal dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu do poprzedniego meczu z GKS-em Katowice. W miejsce pauzującego za żółte kartki Daniela Chyły na placu gry zameldował się Łukasz Wójcik. Natomiast miejsce Kamila Dmowskiego w środku pola zajął inny młodzieżowiec – Ernest Dzięcioł.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy grali bardzo ofensywnie. W 4 minucie Jakub Arak wyłożył futbolówkę Michałowi Fidziukiewiczowi, a ten uderzył z pierwszej piłki nad bramką. Pięć minut później Zagłębie wyszło na prowadzenie. Sebastian Dudek dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a tam piłkę głową do bramki skierował Krzysztof Markowski. 18 minuta: Dudek zagrał na wolne pole do Fidziukiewicza, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Rafałem Misztalem. Napastnik gdy mijał siedleckiego golkipera został sfaulowany i sędzia odgwizdał rzut karny, który chwilę później na bramkę zamienił Dudek. W 35 minucie Martin Pribula dośrodkował w „16”, tam głową uderzał Arak, jednak ten strzał nie sprawił żadnych problemów Misztalowi. Cztery minuty później biało-niebiescy zdobyli kontaktowego gola, a na listę strzelców wpisał się Mariusz Rybicki, który pokonał Wojciecha Fabisiaka uderzeniem z zza pola karnego.

Siedlczanie na drugą połowę wyszli bardzo zmotywowani i szybko chcieli odrobić starty, jednak zabrakło dokładności przy wykańczaniu akcji. W 49 minucie Pogoń atakowała pięciu na trzech i Krzysztof Bodziony zamiast podać do lepiej ustawionych kolegów oddał strzał, który poszybował nad bramką. W 65 minucie uderzenie Araka w sytuacji „oko w oko” na bok sparował Misztal. Futbolówka spadła pod nogi Dawida Ryndaka, który oddał strzał, ale po raz kolejny dobrą interwencją popisał się Misztal, który uratował siedlczan przed utratą gola. Jedenaście minut później mocny strzał Fidziukiewicza sparował Misztal, o piłkę walczyli jeszcze Arak oraz Mateusz Żytko i to obrońca Pogoni wygrał ten pojedynek. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Dawid Dzięgielewski uderzał przewrotką po centrze Rybickiego, ale sędzia odgwizdał w tej sytuacji pozycję spaloną. W ostatnich minutach Pogoniści próbowali doprowadzić do remisu, jednak to im się nie udało i to Zagłębie zgarnęło komplet punktów.

Następne spotkanie Pogoń Siedlce rozegra 6 września o godzinie 17 w Pruszkowie z Arką Gdynia.

30.08.15, 18:00 – Sosnowiec

I liga: Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Siedlce 2:1 (2:1) Widzów: 2800

Bramki: Krzysztof Markowski 10, Sebastian Dudek 19 (k) – Mariusz Rybicki 39

Zagłębie: 12. Wojciech Fabisiak – 7. Marcin Sierczyński, 4. Łukasz Sołowiej, 10. Krzysztof Markowski, 2. Jovan Ninković – 16. Dawid Ryndak, 29. Łukasz Matusiak, 17. Sebastian Dudek (64, 6. Grzegorz Fonfara), 9. Michał Fidziukiewicz, 19. Martin Pribula (46, 23. Hubert Tylec) – 18. Jakub Arak (86, 31. Łukasz Tumicz)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 16. Łukasz Wójcik (64, 13. Kamil Dmowski) – 26. Dawid Dzięgielewski, 4. Ernest Dzięcioł, 7. Daniel Dybiec, 9. Krzysztof Bodziony (79, 19. Krystian Wójcik), 10. Mariusz Rybicki – 15. Adam Duda (74, 20. Piotr Krawczyk)

Żółte kartki: Łukasz Matusiak 52, Marcin Sierczyński 80 – Mateusz Żytko 32, Ernest Dzięcioł 41, Kamil Dmowski 89

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)