Od zwycięstwa do zwycięstwa

Trzeci mecz – trzecie zwycięstwo. Siedlczanie przedłużyli zwycięską passę w Sochaczewie.

W pierwszej połowie siedlczanie mieli przewagę, jednak mimo wielu dogodnych okazji wynik nie był sprawą rozstrzygniętą. Orkan grał ambitnie i dobrze w tyłach, więc zdobywanie przyłożeń przychodziło Pogonistom z trudem.

Po przerwie dominacja Pogoni była bezdyskusyjna. Podopieczni Andrzeja Kozaka szybko zapewnili sobie ofensywny bonus, a także zbudowali bezpieczną przewagę punktową. Przy korzystnym rezultacie szansę gry dostali rezerwowi. Jednym z nich był debiutujący w seniorskiej drużynie młodzieżowy reprezentant Polski Adam Dudek. Pogoń wygrała 41:12 i w spokoju może przygotowywać się do kolejnych spotkań.

W sobotę 19 września siedlczanie zagrają w Warszawie z beniaminkiem Ekstraligi – Skrą. Początek meczu o 14:00.

Zanim dojdzie do kolejnej porcji ligowych emocji nastanie czas przeznaczony dla kadry. W najbliższy czwartek i piątek w Siedlcach odbędzie się zgrupowanie reprezentacji Polski siódemek. Zaproszenie do kadry prowadzonej przez Andrzeja Kozaka otrzymali Mateusz Lament, Maciej Panasiuk i Michał Węzka.

04.09.15, 18:00 – Sochaczew
Ekstraliga: Orkan Sochaczew – Awenta MKS Pogoń Siedlce 12:41 (0:15)
Punkty: Tomasz Gasik 7 (P, pd), Jakub Budnik 5 (P) – Piotr Skałecki 11 (K, 4 pd), Michał Węzka 10 (2 P), Tomasz Gołąb 5 (P), Norbert Kargol 5 (P), Marek Mirosz 5 (P), Maciej Panasiuk 5 (P)
Pogoń: Paweł Tokarski (58 Paweł Krasuski), Adrian Chróściel (68 Kamil Łódzki), Piotr Zemła (62 Paweł Zając), Marek Mirosz, Dawid Dybowski (64 Rafał Biernacki), Norbert Kargol, Grzegorz Muszyński (61 Paweł Antoszczuk), Maciej Panasiuk, Jakub Bobruk (65 Konrad Szupłak), Piotr Skałecki, Bartosz Nasiłowski (68 Adam Dudek), Michał Węzka, Tomasz Gołąb, Przemysław Rajewski (61 Tomasz Biernacki), Mateusz Lament