wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Dwa krążki zdobyte na Podlasiu

Podczas rozegranych w Białymstoku Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce Siedlce miało swoich przedstawicieli.

Białystok w dniach 5-6 września był gospodarzem 32 Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce. Na starcie imprezy stanęli najlepsi polscy lekkoatleci urodzeni w 1993, 1994 oraz 1995 roku. Na kameralnym stadionie na Zwierzyńcu rywalizowali także lekkoatleci z naszego miasta.

Bardzo zadowolony z występu może być Jan Parol. Kulomiot WLKS Siedlce-Nowe Iganie w gronie 11 zawodników zajął trzecie miejsce i wywalczył brązowy medal. W swojej najlepszej rzucie wykonanym w czwartej próbie Parol uzyskał wynik 18.41. Triumfatorem tej konkurencji został Andrzej Regin z PKS Gwardia Szczytno, który pchnął kulą na odległość 18.96. Drugie miejsce zajął reprezentant MKS-MOS Płomień Sosnowiec – Krzysztof Brzozowski osiągając rezultat 18.81. Ósmy w pchnięciu kulą był kolega klubowy Parola Andrzej Gudro – 17.06.

W Białymstoku startowała także wychowanka Pogoni Siedlce obecnie reprezentująca barwy AZS UMCS Lublin – Paulina Pawłowska. Jej występ także był bardzo udany. Pawłowska startując w biegu na 5 km (nietypowy jak dla niej dystans) zdobyła brązowy medal – 17:16.50. Z kolei na dystansie 1,5 km otarła się o medal zajmują czwartą lokatę – 4:39.06.

Poza tym Parol był dziewiąty w rzucie dyskiem, trzynaste miejsce w biegu na 1500 m zajął Sylwester Jaciuk (Pogoń), a osiemnaste w biegu na 5 km Adrian Marcinkiewicz (Pogoń).

źródło: własne / domtel / PZLA: foto: PZLA / FB