wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Młode talenty z Siedlec

Dwa medale wywalczyli lekkoatleci z naszego miasta w Mistrzostwach Polski Młodzików – Małym Memoriale Kusocińskiego w Radomiu, które odbyły się w dniach 26-27 września.

Złotym medalistą w konkurencji chodu na dystansie 5 km został Łukasz Niedziałek z WLKS Siedlce-Nowe Iganie (21:42.53), wyprzedzając drugiego zawodnika – Miłosza Szmyta (Gwda Piła) o ponad 4 minuty. Niedziałek zdobył złoto, podobnie jak w 2014 roku w Zielonej Górze.

Bardzo dobrze wypadł także Konrad Pluta (Pogoń Siedlce – na zdjęciu), który wywalczył srebrny krążek w biegu na 300 m (36.09). Bliski zdobycia medalu był także w biegu na 100 m. Ostatecznie zajął w nim 4 lokatę tracąc do trzeciego miejsca 0,01 s.

Inni zawodnicy z Siedlec zajmowali następujące lokaty: piątą Julia Gadomska (Pogoń) w biegu na 300 m (41.15), szóstą Julia Maksymiuk (Pogoń) w biegu na 1000 m (3:03.81), dziewiątą Aleksandra Brogowska (WLKS) w biegu na 1000 m (3:04.69), dziesiątą Mateusz Andrzejczak w chodzie na 5 km (31:19) oraz dwunastą Agata Styś (SKS Feniks Siedlce) w rzucie oszczepem (31.82).

źródło: własne / PZLA; foto: MKS Pogoń Siedlce / PZLA