MKK przegrał z kadrą Polski

W meczu towarzyskim MKK Siedlce przegrał 59:78 z reprezentacją Polski.

Spotkanie rozegrane w Pruszkowie było wyjątkowe z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze nominalnym trenerem MKK i kadry jest Teodor Mollov. Po drugie siedleckie drużyny niezwykle rzadko mają szansę mierzenia się z reprezentacją.

Pierwsza wyrównana kwarta zakończyła się remisem 16:16. MKK dzielnie stawiał opór kadrze będącej na początkowym etapie budowy. Przed przerwą biało-czerwone uzyskały jednak przewagę i osiągnęły 8-punktowe prowadzenie (42:34). Po przerwie Polki nie spuściły z tonu, systematycznie powiększając różnicę między zespołami. Ostatnia kwarta była pokazem nieskutecznej gry z obu stron. Ostatecznie MKK przegrał 59:78. Najskuteczniejszą zawodniczką w siedleckich szeregach była Anna Kirijenko.

03.10.15, 11:00 – Pruszków
Sparing: Reprezentacja Polski – MKK Siedlce 78:59 (16:16, 26:18, 23:17, 13:8)
Polska: 44. Julie McBride 20, 32. Martyna Koc 12, 33. Aldona Morawiec 11, 15. Aleksandra Pawlak 10, 3. Angelika Stankiewicz 8, 6. Dominika Owczarzak 7, 46. Monika Naczk 6, 34. Magdalena Szajtauer 3, 11. Sylwia Bujniak 1, 10. Amalia Rembiszewska, 44. Aleksandra Wajler
MKK: 15. Anna Kirijenko 17, 9. Oksana Kisilowa 10, 11. Marie Malone 10, 23. Keena Mays 6, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 6, 4. Magdalena Koperwas 4, 10. Magdalena Parysek 4, 6. Katarzyna Trzeciak 2, 12. Nicole Lenard, 28. Agnieszka Makowska, 5. Magdalena Mołłow, 24. Dominika Prochenka

źródło: własne; foto: PZKosz