Bez bonusu w Łodzi

Pogoniści przegrali w Łodzi z Budowlanymi 14:25 i wrócili do Siedlec z niczym. Była to pierwsza porażka rugbistów z naszego miasta w sezonie.

– Z przebiegu meczu zasługiwaliśmy choćby na punkt bonusowy, ale nawet jego nie udało nam się zdobyć – powiedział tuż po meczu trener Pogoni Andrzej Kozak.

W pierwszej wyrównanej połowie siedlczanie mieli kilka okazji do przyłożenia punktów, jednak łódzka defensywa była szczelna. Mimo braku „piątek” drużyna Kozaka schodziła na przerwę przy prowadzeniu 6:3. O korzystnym wyniku zdecydowały: rzut karny skutecznie wyegzekwowany przez Przemysława Rajewskiego oraz drop goal Michała Węzki.

Już na początku drugiej połowy siedlczanie popełnili kosztowny błąd. Po źle rozegranym aucie gospodarze wyszli na prowadzenie 10:9. Pogoniści złapali kontakt po kolejnym karnym Rajewskiego, jednak Budowlani nie odpuścili. Łodzianie zaliczyli kolejną akcję 5+2 (17:9). Podopieczni Kozaka odpowiedzieli efektownym 50-metrowym rajdem Dawida Dybowskiego, który zakończył się przyłożeniem. W międzyczasie boisko z powodu kontuzji nogi opuścił Jakub Bobruk. Końcowka należała do Budowlanych. Gospodarze dołożyli kolejne punkty do swojego dorobku, wygrywając ostatecznie 25:14.

Kolejny rywal siedlczan będzie równie mocny. W niedzielę 11 października o 14:00 na stadionie ROSRRiT dojdzie do meczu MKS z Lechią Gdańsk.

04.10.15, 15:00 – Łódź (Stadion Miejski)
Ekstraliga: Budowlani Łódź – Awenta MKS Pogoń Siedlce 25:14 (3:6)
Punkty: Maciej Orłowski 15 (P, 2 K, 2 pd), Witalij Kramarenko 5 (P), Marcin Krześniak 5 (P) – Przemysław Rajewski 6 (2 K), Dawid Dybowski 5 (P), Michał Węzka 3 (DG)
Pogoń: Paweł Tokarski, Adrian Chróściel, Piotr Zemła (70 Paweł Krasuski), Marek Mirosz, Dawid Dybowski (70 Rafał Biernacki), Norbert Kargol, Paweł Antoszczuk, Grzegorz Muszyński, Jakub Bobruk (65 Mateusz Dąbrowski), Tomasz Gołąb (70 Piotr Skałecki), Przemysław Rajewski (75 Tomasz Biernacki), Michał Węzka, Piotr Psuj, Bartosz Nasiłowski, Mateusz Lament