Świetna inauguracja KPS!

Drużyna KPS Siedlce w świetnym stylu rozpoczęła nowy sezon I ligi. W wyjazdowym meczu nasi siatkarz pewnie pokonali Espadon Szczecin.

Od samego początku sobotnie spotkanie układało się po myśli podopiecznych trenera Witolda Chwastyniaka. Mocne zagrywki Kamila Gutkowskiego w połączeniu z blokiem Piotra Łukasika dały KPS prowadzenie 8:3. A kolejne akcje jeszcze powiększały przewagę przyjezdnych (16:8). Bartosz Pietruczuk i brazylijski atakujący Leandro zmniejszyli stratę gospodarzy do trzech „oczek”, ale nie zdołali już odebrać zwycięstwa KPS w premierowej partii (25:21).

Drugi set okazał się najbardziej wyrównany. Co prawda siedlczanie znowu dość łatwo osiągnęli kilkupunktową zaliczkę (8:5, 16:12), ale tym razem Espadon zripostował i wyszedł na 18:16. Jednak w końcówce szczecinianie nie wystrzegli się błędów, a niezawodny Łukasik pewnie zakończył dwie ostatnie akcje (26:24).

Początek trzeciej partii to popis naszych środkowych. Kamil Szaniawski i kapitan Wojciech Kaźmierczak zdobyli cztery z ośmiu punktów do pierwszej przerwy technicznej (8:5). Kolejne „oczka” dokładał atakujący Damian Wdowiak. Dobra forma zawodników KPS zniechęciła do gry gospodarzy, którzy po drugiej przerwie technicznej (16:13) nie mieli już wiele do powiedzenia. Zwycięstwo 25:16 przypieczętował as serwisowy Kamila Gutkowskiego.

Najlepszym graczem inauguracyjnego spotkania został wybrany Piotr Łukasik. Natomiast za tydzień KPS czeka kolejny mecz wyjazdowy. W Spale siedlczanie zmierzą się z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy w pierwszej kolejce pewnie pokonali obrońcę tytułu mistrza I ligi Victorię Wałbrzych.

03.10.15, 17:00 – Szczecin (hala SDS)
I liga: Espadon Szczecin – KPS Siedlce 0:3 (21:25, 24:26, 16:25)
Espadon: 5. Marcin Nowak, 6. Maciej Wołosz, 7. Leandro Araujo (BRA), 8. Bartosz Pietruczuk, 13. Michal Sladecek (CZE), 16. Bartosz Cedzyński i 2. Jakub Guz (libero) oraz 1. Janusz Gałązka, 3. Krzysztof Antosik, 11. Patryk Orłowski