sobota, 20 kwietnia 2024r.

Rezerwy na szóstkę (fotogaleria)

Zespół rezerw pokonał w Hucie Mińskiej zespół Tygrysa 6:0. Cztery bramki zdobył Michał Ogrodnik, a po jednym trafieniu dołożyli Patryk Ciulak i Piotr Ceranka.

Do spotkania zespół Pogoni przystąpił z trzema zawodnikami z szerokiej kadry I-ligowego zespołu: Michałem Ogrodnikiem, Patrykiem Ciulakiem i Piotrem Antoszczukiem.

Mecz rozgrywany był przy padającym deszczu. Początkowo obie drużyny rozgrywały piłkę w środku pola, a pierwszy gol padł w 18 minucie. Błąd popełnił obrońca Tygrysa Ryszard Piwek, a Michał Ogrodnik w sytuacji sam na sam dał prowadzenie Pogoni. Dziewięć minut później było 2:0 dla biało-niebieskich. Po rzucie rożnym, piłka odbijała się w polu karnym, wreszcie wypadła za linię i Patryk Ciulak celnym uderzeniem podwyższył prowadzenie. Kilka minut przed przerwą po centrze Ogrodnika z narożnika boiska Piotr Ceranka głową zdobył trzeciego gola. Pierwsza akcji drugiej połowy dała siedlczanom kolejną bramkę. Michał Ogrodnik znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy i na raty zdobył gola. Tygrys wyraźnie opadł z sił i w konsekwencji najstarszy w teamie z Siedlec Ogrodnik dołożył jeszcze dwa trafienia. Ostatecznie Pogoń rozprawiła się z Tygrysem 6:0.

Następne spotkanie podopieczni Marcina Tomaszewskiego rozegrają w niedziele 25 października o 15:00 w Siedlcach, a ich przeciwnikiem będzie Hutnik Huta Czechy.

18.10.15, 15:00 – Huta Mińska

Liga okręgowa: Tygrys Huta Mińska – Pogoń II Siedlce 0:6 (0:3)

Bramki: Michał Ogrodnik 18, 46, 63, 71, Patryk Ciulak 27, Piotr Ceranka 39

Tygrys: 23. Andrzej Płachecki (46, 1. Dominik Jerzak) – 14. Bartosz Dróżdż, 13. Dominik Jarzębski, 19. Ryszard Piwek, 7. Piotr Haber – 16. Rafał Rojek (46, 21. Bartosz Płachecki), 5. Michał Walas, 11. Wojciech Bucholc, 18. Maciej Gałązka (73, 6. Jacek Górski), 9. Kamil Walas – 10. Łukasz Nowicki

Pogoń II: 1. Piotr Antoszczuk – 16. Sebastian Szcześniak, 17. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski, 8. Bartosz Szostek – 95. Patryk Ciulak, 14. Rafał Zin (76, 22. Michał Mularczyk), 7. Dominik Barciak, 27. Michał Ogrodnik (83, 26. Bartosz Karczmarek), 77. Mateusz Wassilow (60, 28. Paweł Dębała) – 9. Krystian Zbieć (74, 11. Patryk Skrzypek)

Żółte kartki: Maciej Gałązka 32, Michał Walas 37, Ryszard Piwek 51, Wojciech Bucholc 87 – Krystian Zbieć 29, Bartosz Szostek 53

Sędzia: Sebastian Lusawa (Siedlce)