Pod dyktando gospodyń

Siłownia WLKS była areną zmagań zapaśniczek rywalizujących w Otwartych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego.

Do Siedlec zjechały zawodniczki z całego Mazowsza. Nasz region reprezentowały zapaśniczki WLKS Siedlce-Iganie Nowe i Armat Stoczek Łukowski.

W kat. 40 kg młodziczek najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy Karolina Urban, która na podium wyprzedziła Wiktorię Bogusz i Urszulę Piotrowską (obie Armaty). W kat. 48 kg zwyciężyła Wiktoria Kempka ze Stoczka Łukowskiego. Ponadto drugie miejsca zajęły: Karolina Gryczon – 37 kg, Gabriela Lewandowska – 44 kg (obie Armaty) oraz Dominika Olędzka – 67 kg (WLKS). Na najniższym stopniu podium w rywalizacji młodziczek uplasowały się: Wiktoria Brodzik – 37 kg, Monika Białach – 44 kg (obie Armaty) i Katarzyna Olko – 52 kg,Agnieszka Wyczółkowska – 62 kg, Monika Jastrzębska – 67 kg (wszystkie WLKS).

Wśród juniorek z najwyższego miejsca na podium cieszyły się: Paulina Olko – 40 kg, Katarzyna Pachnik – 42 kg, Dominika Solnica – 59 kg oraz Martyna Jastrzębska – 67 kg. W najlżejszej i najcięższej kategorii reprezentantki WLKS nie miały konkurencji. Druga w kat. 48 kg była Elwira Sprzonczak. Na tej samej lokacie zmagania zakończyły Paulina Dobosz (51 kg) i Magdalena Kisielińska (63 kg) – obie WLKS. Katarzyna Witkowska (Armaty) zajęła drugą pozycję w kat. 55 kg. Trzecie miejsca zajęły także reprezentantki WLKS: Magdalena Dobosz (55 kg) iMarlena Skup (63 kg).

W klasyfikacji drużynowej młodziczek WLKS wyprzedził Armaty o jeden punkt. Z kolei w zestawieniu juniorek organizator zmagań nie miał sobie równych.

źródło i foto: Życie Siedleckie