środa, 17 kwietnia 2024r.

Trójmiejskie déjà vu

Nic dwa razy się nie zdarza. A jednak… Rugbiści siedleckiej Pogoni po raz drugi z rzędu wypuścili zwycięstwo z rąk w ostatniej akcji.

Siedlczanie pojechali do Sopotu już w piątek, żeby przystąpić do meczu z Ogniwem w optymalnej dyspozycji. Pierwsza połowa pokazała, że Pogoń jest w stanie wywieźć pełną pulę z Trójmiasta. Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie karnym, jednak siedlczanie odpowiedzieli akcją 5+2. Ogniwo zniwelowało przewagę gości do oczka (6:7), ale podopieczni Andrzeja Kozaka postarali się o kolejne przyłożenie zwieńczone podwyższeniem. Do przerwy Pogoniści prowadzili 14:9.

Po zmianie stron przyłożenie zaliczył Mateusz Lament, a następnie podwyższył Piotr Skałecki. Wydawało się, że siedlczanie kontrolowali mecz i nie roztrwonią prowadzenia 21:9. Sopocianie jednak nie poddali się i odrobili część strat (16:21). W ostatniej akcji meczu drużyna Kozaka przeżyła powtórkę z koszmaru z meczu poprzedniej kolejki z Lechią. Daleki przekop ekspogonisty Wojciecha Piotrowicza został zamieniony na przyłożenie i podwyższenie. Po tej akcji siedlczanie nawet nie wznowili gry i musieli pogodzić się z porażką 21:23.

Okazja do przełamania passy porażek już za tydzień. W sobotę 31 października o 14:00 siedlczanie podejmą Posnanię Poznań.

24.10.15, 16:00 – Sopot
Ekstraliga: Ogniwo Sopot – Awenta MKS Pogoń Siedlce 23:21 (9:14)
Punkty: Łukasz Szablewski 13 (3 K, 2 pd), Oleksandr Czasowski 5 (P), Robert Graban 5 (P) – Piotr Skałecki 6 (3 pd), Paweł Antoszczuk 5 (P), Norbert Kargol 5 (P), Mateusz Lament 5 (P)
Pogoń: Paweł Tokarski (50 Tomasz Gołąb), Adrian Chróściel, Piotr Zemła, Marek Mirosz, Dawid Dybowski (70 Rafał Biernacki), Norbert Kargol, Paweł Antoszczuk, Grzegorz Muszyński (45 Maciej Panasiuk), Jakub Bobruk, Piotr Skałecki, Przemysław Rajewski (60 Tomasz Biernacki), Michał Węzka, Piotr Psuj, Bartosz Nasiłowski, Mateusz Lament