Na piątkę do przerwy (fotogaleria)

Rezerwy siedleckiej Pogoni pokonały dotychczasowego wicelidera rozgrywek Hutnika Huta Czechy 5:0 i tym samym po 13 kolejce awansowały na drugą pozycję w tabeli.

W wyjściowym składzie na to spotkanie znalazło się miejsce dla dziewięciu zawodników z kadry I-ligowej drużyny.

Mecz od pierwszych minut toczony był pod dyktando gospodarzy. Pierwszego gola kibice ujrzeli w 16 minucie meczu. Wtedy podanie Piotra Krawczyka wykorzystał Michał Ogrodnik. Chwilę później siedlczanie zdobyli drugą bramkę. Krystian Wójcik posłał piłkę w pole karne, tam najprzytomniej zachował się znów Ogrodnik i po raz drugi wpakował piłkę do siatki. W 36 minucie Ogrodnik tym razem podał do Piotra Krawczyka, a ten minął bramkarza i strzelił na 3:0. Dwie minuty później Łukasz Wójcik dośrodkował na głowę Piotra Krawczyka, ten przelobował bramkarza, a piłka po raz czwarty zatrzepotała w siatce. Dwie minuty przed końcem pierwszej części gry Pogoniści zdobyli ostatnią bramkę w spotkaniu. Sebastian Szcześniak zagrał piłkę wzdłuż bramki, a Krystian Wójcik dokładając nogę ustalił wynik spotkania. W drugiej połowie mecz miał wyrównany przebieg i mimo wielu sytuacji bramkowych więcej goli nie padło.

Następne spotkanie Pogoń II zagra za tydzień, w sobotę 31 października o 13:30 w Mińsku Mazowieckim z Mazovią II.

25.10.15, 15:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: Pogoń II Siedlce – Hutnik Huta Czechy 5:0 (5:0) Widzów: 50

Bramki: Michał Ogrodnik 16, 17, Piotr Krawczyk 36, 38, Krystian Wójcik 43

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 22. Sebastian Szcześniak (67, 8. Bartosz Szostek), 5. Sebastian Krawczyk, 23. Piotr Ceranka (53, 7. Dominik Barciak), 16. Łukasz Wójcik – 27. Michał Ogrodnik (46, 95. Patryk Ciulak), 17. Przemysław Rodak, 6. Marcin Paczkowski, 19. Krystian Wójcik (83, 9. Krystian Zbieć), 21. Piotr Ceglarz – 20. Piotr Krawczyk

Hutnik: 1. Paweł Rękawek – 24. Rafał Trzmiel (46, 7. Filip Gawinek), 17. Jakub Kardyka, 8. Kamil Szostak, 19. Mateusz Rękawek – 3. Arkadiusz Wardak, 10. Jakub Wardak (81, 13. Łukasz Kowalski), 6. Bartłomiej Jedynak (67, 5. Kamil Piętka), 16. Rafał Głąbicki, 11. Piotr Szostak – 9. Paweł Wilczek (74, 14. Sebastian Grzegorczyk)

Żółta kartka: Sebastian Krawczyk 75

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)