W Kętach lepszy siedlecki KPS

W czwartej kolejce I ligi zmierzyły się ze sobą dwie drużyny KPS. Klub Przyjaciół Siatkówki zwyciężył z Klubem Piłki Siatkowej 3:0.

Mecz rozpoczął się po myśli siedleckiego zespołu, który szybko wyszedł na prowadzenie 5:2. Duża w tym zasługa gry na siatce Kamila Szaniawskiego i Piotra Łukasika. Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale w tym secie każda „gonitwa” kończyła się niepowodzeniem. Efektowna była szczególnie środkowa część partii, kiedy to przyjezdni od 9:8 wyszli 15:10 i 20:14. W końcówce jednak poczuli się chyba zbyt pewnie i gospodarze doszli ich na dwa „oczka” (22:20). Na szczęście dzięki naszym przyjmującym przewaga już nie zmalała, a ostatni punkt pojedynczym blokiem zdobył Kamil Gutkowski (25:21).

Po zmianie stron gospodarze od początku próbowali przejąć inicjatywę na boisku. Siedlecki KPS grał jednak czujnie i szybko niwelował dwupunktowe straty. Wynik oscylował wokół remisu do stanu 18:17. Wówczas na zagrywkę został wprowadzony Łukasz Wysocki i walnie przyczynił się do objęcia czteropunktowego prowadzenia przez gości (21:17). Siedlczanie nie pozwolili sobie jednak na „nudną” końcówkę, bo przez dwa błędy własne kęczanie doszli ich na jeden punkt. Z opresji uratował nas jednak Łukasik, który atakiem blok-aut skończył seta 25:23.

Trzecia partia rozpoczęła się podobnie do poprzedniej. Gospodarze próbowali budować przewagę, ale przyjezdni raz po raz doprowadzali do remisu. Od stanu po 11 trzy kolejne punkty zdobywał Piotr Łukasik, jednak tym razem to miejscowym udało się szybko wyrównać. Dalsza część seta to walka punkt za punkt, aż do decydujących rozstrzygnięć. Atak Gutkowskiego i blok Łukasika dały KPS zwycięstwo 25:23 oraz 3 kolejne punkty do ligowej tabeli.

Następny mecz KPS rozegra we własnej hali. W piątek 30 października o godzinie 19:00 podejmie AGH Kraków.

24.10.15, 18:00 – Kęty (hala OSiR)
I liga: KPS Kęty – KPS Siedlce 0:3 (21:25, 23:25, 23:25)