Posnania rozgromiona (fotogaleria)

Rugbiści siedleckiej Pogoni nie dali szans Posnanii, wygrywając 57:0. Podopieczni Andrzeja Kozaka przerwali passę trzech meczów bez zwycięstwa.

Mecz rozpoczął się później niż planowano, ponieważ rugbiści z Poznania mieli problem z dojazdem. Półgodzinne oczekiwanie nie wpłynęło na koncentrację gospodarzy. W ciągu pierwszych pięciu minut spotkania siedlczanie zdobyli 10 punktów. Najpierw karnego wykorzystał Przemysław Rajewski, który z powodzeniem w roli kopacza zastępował Piotra Skałeckiego, a następnie o przyłożenie zadbał Adrian Chróściel. Po kwadransie dało o sobie znać fatum ciążące nad Grzegorzem Muszyńskim. Wychowanek Pogoni poczuł ból w kolanie i był zmuszony opuścić murawę. Chwilę później uraz wykluczył dalszą grę zawodnika z Poznania. Kolejne punkty dla gospodarzy były następstwem mądrze rozegranego wrzutu z autu. Ponownie przyłożył Chróściel, a podwyższył Rajewski. Prowadzenie 22:0 zapewnił Dawid Dybowski, który sfinalizował akcję rozpoczętą presją Jakuba Bobruka na rywalach. Na koniec pierwszej połowy siedlczanie zadbali o mocny akcent, a właściwie dwa. Efektowne przyłożenie Piotra Psuja, a następnie równie widowiskowa piątka Norberta Kargola zwieńczyły wysiłki gospodarzy w pierwszej połowie. Rajewski dwukrotnie kopnął celnie z podwyższeń, więc do przerwy było 36:0.

Druga połowa zaczęła się identycznie jak zakończyła się pierwsza. Przyłożenie Kargola zostało poprawione podwyższeniem Rajewskiego. Przy wyniku 43:0 trener Kozak dał odpocząć podstawowym zawodnikom, a przy okazji szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali rezerwowi. Wymiana połowy składu nie wpłynęła na przebieg spotkania. Przeważający w każdej formacji Pogoniści w starciu z Posnanią zdołali jeszcze dwukrotnie przyłożyć. Maciej Panasiuk wykorzystał swoje warunki fizyczne, natomiast Mateusz Lament wykończył składną zespołową akcję. W obu przypadkach Rajewski nie pomylił się z podwyższeń. Siedlczanie wygrali 57:0 i mogą w spokoju przygotowywać się do dwóch ostatnich spotkań w rundzie jesiennej.

W sobotę 7 listopada o 12:00 Pogoniści podejmą Orkana Sochaczew.

31.10.15, 14:30 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Posnania Poznań 57:0 (36:0)
Punkty: Przemysław Rajewski 17 (K, 7 pd), Adrian Chróściel 10 (2 P), Norbert Kargol 10 (2 P), Dawid Dybowski 5 (P), Mateusz Lament 5 (P), Maciej Panasiuk 5 (P), Piotr Psuj 5 (P)
Pogoń: 1. Paweł Tokarski (41, 24. Tomasz Gołąb), 2. Adrian Chróściel (63, 16. Paweł Zając), 3. Piotr Zemła (41, 18. Paweł Krasuski), 4. Marek Mirosz (51, 25. Rafał Biernacki), 5. Dawid Dybowski, 6. Norbert Kargol, 7. Maciej Panasiuk, 8. Grzegorz Muszyński (15, 19. Paweł Antoszczuk), 9. Jakub Bobruk (54, 23. Konrad Szupłak), 10. Mateusz Lament, 11. Tomasz Biernacki, 12. Michał Węzka (58, 21. Mateusz Dąbrowski), 13. Piotr Psuj, 14. Bartosz Nasiłowski (58, 22. Piotr Skałecki), 15. Przemysław Rajewski