KPS pokonał dotychczasowego lidera

Siatkarze KPS Siedlce dopisali kolejne trzy punkty do tabeli I ligi. Tym razem na wyjeździe zwyciężyli w czterech setach z bardzo dobrze spisującym się na początku sezonu beniaminkiem GKS Katowice.

Górniczy Klub Sportowy po awansie do I ligi znacznie wzmocnił swój skład. Do drużyny dołączyli m. in. dwaj byli gracze KPS – Paweł Pietraszko i Karol Butryn. Pierwszy z nich wyszedł na boisko w „szóstce”, drugi był zmiennikiem w trakcie meczu. Inauguracyjny set rozpoczął się od wymiany ciosów – najpierw trzy punkty przewagi osiągnął KPS, później na prowadzenie wyszli gospodarze, by po 10 minutach na tablicy pojawił się remis po 9. W kolejnych akcjach stopniowo uwidaczniała się przewaga miejscowych. Szczególnie po drugiej przerwie technicznej (16:14), gdy w pole zagrywki wszedł Jan Król i pomógł swojej drużynie zdobyć sześciopunktową „zaliczkę”. Losy seta już się nie odwróciły, GKS wygrał do 18.

Po zmianie stron gospodarze chcieli „pójść za ciosem”. Jednak tym razem siedlczanie szybko zniwelowali niewielką przewagę GKS i po bardzo dobrych zagraniach Kamila Gutkowskiego wyszli na 12:10. W drugiej połowie seta katowiczanie zdołali jeszcze wyrównać, ale ostatnie słowo należało do KPS, a konkretnie do Piotra Łukasika (25:23). Trzecia odsłona meczu przyniosła nie mniej emocji, żadna z drużyn nie mogła osiągnąć wyraźnej przewagi. Po drugiej przerwie technicznej goście byli w nieco lepszej sytuacji (17:14). Mimo, że gospodarzom udało się jeszcze wyrównać, nerwowa końcówka należała do KPS. Seta ponownie zakończył Łukasik (25:23). Dwie minimalnie przegrane partie nie odebrały chęci do gry beniaminkowi I ligi. Przez większość czwartej odsłony meczu trwała walka punkt za punkt. Jednak w decydujących fragmentach to nasi gracze mieli więcej szczęścia. Ponownie wygrali do 23 i pełna pula pojechała do Siedlec.

W następnym ligowym meczu KPS podejmie kolejnego beniaminka. Hutnik Kraków zdobył dotychczas 5 punktów za jedno zwycięstwo oraz dwa przegrane tie-breaki.

07.11.15, 17:00 – Katowice (hala sportowa „Kolejarz”)
I liga: GKS Katowice – KPS Siedlce 1:3 (25:18, 23:25, 23:25, 23:25)