Stomil lepszy o bramkę (fotogaleria)

Siedlecka Pogoń jako gospodarz rozegrała w Pruszkowie spotkanie ze Stomilem Olsztyn. Siedlczanie przegrali po bramce z rzutu karnego 0:1.

Pogoń już w pierwszej minucie stworzył ciekawą akcję: Mariusz Rybicki po akcji na skrzydle dośrodkował w pole karne, ale tam  do futbolówki nie zdążył dojść Piotr Ceglarz. W 16 minucie Marcin Paczkowski sfaulował Grzegorza Lecha w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Chwilę później „11” na gola zamienił Rafał Kujawa. Po stracie bramki biało-niebiescy szybko próbowali doprowadzić do remisu, jednak bez efektu.

Pierwszy groźny strzał w drugiej połowie oddał Stomil. W 57 minucie Kujawa będąc w polu karnym uderzył tuż obok bramki. Trzynaście minut później były piłkarz Pogoni, który obecnie występuje w ekipie z Olsztyna Jarosław Ratajczak zmarnował dobrą okazję na gola. Ex-Pogonista najpierw najpierw skiksował, a następnie jego strzał został zablokowany. W 79 minucie Duda znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem i próbował lobować, jednak mu to nie wyszło. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra Piotr Krawczyk nie zdołał przeciąć piłki zagranej przez Dudę wzdłuż bramki. Ostatecznie to Stomil po kontrowersyjnym rzucie karnym wygrał 1:0.

Następne spotkanie Pogoń Siedlce rozegra w sobotę 14 listopada o godzinie 17 na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

08.11.15, 12:00 – Pruszków

I liga: Pogoń Siedlce – Stomil Olsztyn 0:1 (0:1) Widzów: 260

Bramki: Rafał Kujawa 17 (k)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 4. Ernest Dzięcioł, 8. Daniel Chyła – 21. Piotr Ceglarz (78, 20. Piotr Krawczyk), 13. Kamil Dmowski (54, 19. Krystian Wójcik), 6. Marcin Paczkowski, 9. Krzysztof Bodziony, 10. Mariusz Rybicki (65, 26. Dawid Dzięgielewski) – 15. Adam Duda

Stomil: 82. Piotr Skiba – 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna, 3. Rafał Remisz – 9. Łukasz Suchocki (83, 11. Karol Żwir), 16. Dawid Szymonowicz, 5. Grzegorz Lech, 22. Tsubasa Nishi (75, 28. Tomasz Chałas), 4. Jarosław Ratajczak – 88. Rafał Kujawa (87, 77. Paweł Łukasik)

Żółte kartki: Adam Duda 16, Kamil Dmowski 44, Rafał Zembrowski 66, Ernest Dzięcioł 84 – Grzegorz Lech 5, Łukasz Suchocki 48, Paweł Łukasik 90+2

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)