Rzewuski na podium w Gdańsku

Dariusz Rzewuski ze Startu Siedlce udanie spisał się podczas 3 Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Gdańsku.

Dariusz Rzewuski (Start Siedlce) zajął trzecie miejsce w 3 Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym w kategorii łączonej klasy 4-5.

????

W kategorii w której rywalizował Rzewuski startowało w sumie ośmiu pingpongistów podzielonych na dwie grupy. W swojej grupie eliminacyjnej siedlczanin zanotował bilans: 2 wygrane i 1 porażka. Dzięki takim rozstrzygnięciom zdołał awansować do strefy medalowej.

W walce o finał po niezwykle zaciętym pojedynku uległ Rafałowi Lisowi ze Startu Gdańsk 2:3 (10, -5, -6, 9, -10) i tym sposobem musiał zadowolić się trzecim miejscem. Zwycięzcą tej kategorii został Krzysztof Żyłka (Jezioro Tarnobrzeg).

????

Dzięki udanemu występowi w Gdańsku, Rzewuski zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych, które odbędą się w grudniu.

źródło: własne / PZTS; foto: archiwum Dariusza Rzewuskiego