Szachowy Turniej Święta Niepodległości (fotogaleria)

W sobotę 7 listopada 2015 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach został rozegrany XXVII Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

W XXVII Turnieju Szachowym z okazji Święta Niepodległości wzięło udział 43 zawodniczek i zawodników z Mazowsza i Lubelszczyzny.

Zwycięzcą w klasyfikacji ogólnej został mistrz Marcin Myć (Skoczek Siedlce) zdobywając 6,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli: drugie Patrycja Waszczuk (TS Wisła Kraków) – 6 pkt. trzecie Andrzej Czapla, czwarte Dariusz Kozioł (Skoczek Siedlce) – obaj po 5,5 pkt, piąte Sławomir Kurpiewski, szóste Adam Łukasik (obaj Skoczek Siedlce), siódme Zbigniew Litwiniec (Radzyń Podlaski) – po 5 pkt.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Gabriel Rosastolato (Siedlce) uzyskując 3 pkt. Najlepszym wśród gimnazjalistów okazał się Mikołaj Seń (Warszawa) – 4,5 pkt. Wśród uczniów szkół podstawowych z klas IV – VI zwyciężyła Patrycja Waszczuk (Międzyrzec Podlaski)– 6 pkt, a wśród uczniów klas I – III – Tomasz Orzełowski z Węgrowa.

Pierwsza trójka zawodników otrzymała puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Siedlce. Nagrodzone zostały także dzieci i młodzież we wszystkich klasyfikacjach szkolnych, otrzymując pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wyniki turnieju zostały zaliczone do punktacji Grand Prix Siedlec na 2015 rok. Po 11 turniejach na czele klasyfikacji GP Siedlec wśród 117 szachistów znajduje się Andrzej Czapla – ze „Skoczka” Siedlce z dorobkiem 59,5 pkt przed kolegami klubowymi – Sławomirem Kurpiewskim oraz Adamem Łukasikiem. Do końca rozgrywek pozostał już tylko jeden turniej, który zostanie rozegrany 5 grudnia.

Szczegółowe wyniki turnieju oraz klasyfikacja Grand Prix Siedlec na 2015 rok znajdują się na stronie internetowej programu sędziowskiego Chessarbiter Pro: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_4218/results.html?l=pl&tb=10_

źródło i foto: Skoczek Siedlce