Wygrany sparing (fotogaleria)

Siedlecka Pogoń po wczorajszej porażce z Dolcanem wygrała w sparingu z IV-ligową Mazovią Mińsk Mazowiecki 3:1.

W pierwszej połowie w barwach Pogoni wystąpili zawodnicy, którzy we wczorajszym spotkaniu ligowym grali mało bądź w ogóle, natomiast na drugą połowę wyszedł wyjściowy I-ligowca.

Pierwszego gola zdobyła Mazovia, a piłkę z bliskiej odległości wślizgiem wpakował Mateusz Gromysz. W 17 minucie odpowiedzieli siedlczanie. Piłkę z prawej strony wrzucał Dawid Dzięgielewski, a niekryty Piotr Krawczyk głową umieścił ją w bramce. Przed przerwą na prowadzenie Pogonistów wyprowadził ponownie Krawczyk, po strzale z pola karnego. Po zmianie stron mimo przewagi Pogoni padł tylko jeden gol, a zdobył go Adam Duda po rzucie rożnym i strąceniu piłki przez Daniela Dybca.

W Pogoni wystąpili m.in. Sebastian Szcześniak, Dominik Barciak (z rezerw) oraz Jakub Dołęga (ostatnio Orlęta Łuków). Z kolei w Mazovii zagrali byli Pogoniści: Damian Guzek, Mateusz Janusiewicz, Jarosław Krajewski oraz Tomasz Grochowski.

Pogoń czeka jeszcze ostatni mecz ligowy w tym roku. W niedzielę 29 listopada o 15:00 w Pruszkowie zmierzy się z Chrobrym Głogów.

21.11.15, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:1 (2:1)

Bramki: Piotr Krawczyk 17, 42, Adam Duda 52 – Mateusz Gromysz 10

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (65 Piotr Antoszczuk) – 10. Sebastian Szcześniak (46, 93. Konrad Wrzesiński), 32. Ernest Dzięcioł (46 Rafał Zembrowski), 5. Sebastian Krawczyk (46, 7. Daniel Dybiec), 16. Łukasz Wójcik (46 Daniel Chyła) – 26. Dawid Dzięgielewski (46, 21. Piotr Ceglarz), 17. Przemysław Rodak (46, 13. Kamil Dmowski), 23. Dominik Barciak (46 Marcin Paczkowski), 3. Jakub Dołęga (46, 9. Krzysztof Bodziony), 95. Patryk Ciulak (46 Mariusz Rybicki, 60 Łukasz Wójcik) – 20. Piotr Krawczyk (46, 15. Adam Duda)

źródło: MKP Pogoń Siedlce; foto: Maciej Sztajnert