Fatalne dwa sety (fotogaleria)

Podopieczni Witolda Chwastyniaka przegrali trzecie spotkanie w bieżącym sezonie. KPS poległ w konfrontacji ze Stalą Nysa.

Siedlczanie przystępowali do meczu po dwóch tygodniach odpoczynku od ligowej młócki. Hutnik nie przyjechał na mecz z KPS z powodów finansowych, natomiast mecz z Victorią Wałbrzych został przełożony.

Już na początku pierwszego seta siedlczanie wypracowali 4-punktową przewagę. Korzystna dla KPS różnica utrzymała się do końcówki (22:18). Drużyna Chwastyniaka nie zdołała wykorzystać handicapu i przegrała 26:28. W zaciętej końcówce siedleckim kibicom przypomniał o sobie Dawid Bułkowski. Druga partia upłynęła po znakiem zdecydowanej dominacji gospodarzy. KPS był w tej odsłonie spotkania lepszy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Dwa ostatnie sety nie przejdą do annałów siedleckiej siatkówki. KPS ugrał w tym czasie zaledwie 25 punktów, popełniając błąd za błędem i nie mając pomysłu na grę. Stal dominowała i zasłużenie sięgnęła po zwycięstwo w cały meczu.

W następnej kolejce KPS wyjedzie do Suwałk, aby tam zmierzyć się ze Ślepskiem.

21.11.15, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce – Stal Nysa 1:3 (26:28, 25:18, 15:25, 10:15)
KPS: 2. Paweł Rejowski, 3. Piotr Łukasik, 5. Piotr Milewski, 6. Kamil Gutkowski, 12. Wojciech Kaźmierczak, 15. Kamil Szaniawski i 8. Jakub Woś (libero) oraz 4. Adam Szałański, 7. Maciej Krzywiecki, 11. Łukasz Wysocki, 14. Mateusz Ogrodniczuk