Bez pola manewru

MKK w okrojonym składzie nie miał szans na skuteczną rywalizację w Polkowicach. MKS wygrał z siedlczankami 95:61.

Trener Teodor Mollov miał w Polkowicach niewielkie pole manewru. W kadrze MKK na mecz z MKS znalazło się tylko osiem zawodniczek. Zabrakło Anny Olchowyk-Pokojowej, której powrót z Ukrainy z powodów proceduralnych przedłużył się. Gospodynie zaczęły mecz od pięciu kolejnych punktów Roksany Schmidt. Przewaga MKS nie podlegała dyskusji, co znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. Polkowiczanki objęły prowadzenie 18:8 po dwóch rzutach z dystansu Miljany Bojović. W kolejnym fragmencie dała o sobie znać Angelika Stankiewicz. MKS zdecydowanie górował nad siedlczankami, wygrywając pierwszą kwartę 28:12.

Kolejna odsłona spotkania nie przyniosła radykalnej zmiany obrazu gry. MKS kontrolował przewagę wypracowaną w pierwszej kwarcie. Przez pierwsze kilka minut MKK toczył w miarę wyrównaną walkę, jednak podopieczne Wadima Czeczury wrzuciły wyższy bieg i odjechały siedlczankom. Prowadzenie 50:25 pod koniec pierwszej połowy idealnie oddawało różnicę dzielącą obie drużyny. Do przerwy MKS wygrywał 54:26.

Punktowanie w drugiej połowie rozpoczęła Oksana Kisilowa, która pocelowała zza linii 6,75 m. MKS odpowiedział błyskawicznie i z pełną siłą. Po trójce Magdy Kaczmarskiej gospodynie prowadziły 69:34. O poprawę wyniku starała się Marie Malone, jednak polkowiczanki miały zdecydowanie większą siłę rażenia i możliwości rotowania składem. Ogólny wynik nie pozostawiał złudzeń w kwestii końcowego rozstrzygnięcia, ale trzecia kwarta sama w sobie była najbardziej wyrównana ze wszystkich rozegranych odsłon spotkania.

Ostatnia kwarta nie mogła zmienić spodziewanego rezultatu. MKS miał zdecydowaną przewagę punktową, której nic nie mogło zagrozić. Gospodynie dążyły do zdobycia 100 punktów, jednak nie zdołały osiągnąć zamierzonego celu. Siedlczanki przegrały finałową kwartę 16:19 i cały mecz 61:95.

W niedzielę 6 grudnia o 17:00 MKK podejmie na własnej hali Basket Gdynia.

29.11.15, 17:45 – Polkowice
TBLK: MKS Polkowice – MKK Siedlce 95:61 (28:12, 26:14, 22:19, 19:16)
MKS: 10. Roksana Schmidt 23, 6. Angelika Stankiewicz 17, 15. Miljana Bojović 14, 13. Agata Nowacka 10, 32. Nicole Michael 9, 17. Magda Kaczmarska 8, 9. Ewelina Gala 6, 54. Nikki Greene 6 (13 zbiórek), 16. Paulina Żukowska 2, 27. Natalia Bucyk
MKK: 11. Marie Malone 21, 6. Katarzyna Trzeciak 11, 17. Damika Martinez 10, 10. Magdalena Parysek 8, 9. Oksana Kisilowa 6, 4. Magdalena Koperwas 5, 12. Nicole Lenard