Radosne pożegnanie z Pruszkowem

W ostatnim meczu tego roku, na stadionie w Pruszkowie, Pogoń Siedlce pokonała Chrobrego Głogów 1:0.

Już w 2 minucie za nieprzepisowe odebranie piłki ukarany upomnieniem został Maciej Górski. W pierwszej fazie meczu piłkarze Pogoni płynnie balansowali między 4-3-3, a 4-2-3-1, co pozwalało skutecznie rozbijać ataki Chrobrego. W 11 minucie Rafał Misztal odważnym wyjściem przed pole karne przeciął groźne podanie do Górskiego. Pierwszy kwadrans spotkania upłynął w sennym tempie. W 19 minucie dobrym, aczkolwiek odrobinę za głębokim, dośrodkowaniem z lewej strony popisał się Daniel Chyła, a minutę później groźny strzał aktywnego w meczu Macieja Górskiego zatrzymał Rafał Misztal. W 36 minucie, po groźnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźnie na bramkę Pogoni uderzał Michał Ilków-Gołąb, lecz piłka minimalnie chybiła krótkiego rogu bramki strzeżonej przez Misztala. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy świetne wyłożenie Adama Dudy zmarnował niecelnym strzałem Mariusz Rybicki, a minutę później uderzenie Macieja Górskiego zatrzymało się na słupku Pogonistów.

Pierwszy strzał w drugiej połowie padł już po kilkunastu sekundach, a jego autorem był Mariusz Rybicki, który strzelił obok bramki Chrobrego. W 78 minucie dobrym strzałem z 20 metrów popisał się Konrad Wrzesiński. Trzy minuty później, po rozegraniu stałego fragmentu gry uderzenie Mariusza Rybickiego z lewego skrzydła znalazło drogę do bramki i Pogoń wyszła na prowadzenie. Po objęciu prowadzenia, Pogoniści zaczęli grać bardziej odważnie, co zaowocowało dobrą okazją Konrada Wrzesińskiego w 83 minucie. W końcówce meczu stały fragment gry próbował zamienić na bramkę Szymon Drewniak, lecz pewny dzisiejszego wieczoru Rafał Misztal po raz kolejny obronił techniczny strzał. Po upływie doliczonych trzech minut sędzia Jacek Małyszek zakończył spotkanie. Pogoń Siedlce, dzięki trafieniu Rybickiego, może ze spokojem przygotowywać się do drugiej części sezonu. Plan minimum, zimowanie poza strefą spadkową, został wykonany.

Poza kadrą meczową Chrobrego znaleźli się byli Pogoniści: Robert Pisarczuk i Marcel Gąsior.

Mecz z Chrobrym nie był ostatnim dla Pogonistów. W środę 9 grudnia siedlczanie zagrają sparing w Siedlcach z II-ligowym Zniczem Pruszków.

29.11.15, 15:00 – Pruszków (stadion MZOS)

I liga: Pogoń Siedlce – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)

Bramka: Mariusz Rybicki 81

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 4. Ernest Dzięcioł, 8. Daniel Chyła – 21. Piotr Ceglarz (66, 26. Dawid Dzięgielewski), 7. Daniel Dybiec, 6. Marcin Paczkowski, 10. Mariusz Rybicki (90+2, 13. Kamil Dmowski), 20. Piotr Krawczyk – 15. Adam Duda (89, 17. Przemysław Rodak)

Chrobry: 27. Karol Szymański – 16. Michał Ilków-Gołąb, 3. Michał Michalec, 93. Łukasz Bogusławski (68, 21. Krzysztof Ziemniak), 22. Adam Samiec, 17. Damian Sędziak (83 Paweł Wojciechowski), 7. Mateusz Hałambiec, 6. Karol Hodowany (71, 23. Dominik Kościelak), 25. Szymon Drewniak, 2. Łukasz Szczepaniak, 18. Maciej Górski

Żółte kartki: Adam Duda 82, Rafał Zembrowski 86 – Damian Sędziak 57, Adam Samiec 80

22 odpowiedzi

1. Sądzę, że na wiosnę nie zagrają w Pogoni tacy piłkarze jak Przemysław Rodak, Piotr Krawczyk, Dawid Dzięgielewski, Michał Ogrodnik, Krystian Wójcik, ciekawe jak Bodziony bo szału nie ma. Oczywiście nie musi tak być, wszystko zależy od możliwości „sportowo-organizacyjno-finansowych” operatywności trenera i działaczy i oczywiście od podaży „na rynku piłkarskim” zawodników pasujących do koncepcji trenerowi. Według mnie jakieś tam wzmocnienia potrzebne są w każdej formacji, z wskazaniem na napastnika i środkowego ofensywnego pomocnika. Na wiosnę nie będzie łatwo zdobywać punkty grając defensywnie. Tylko mądra ofensywna gra zapewni Pogoni utrzymanie. Ale podejrzewam, że będzie defensywnie, zgodnie z filozofią obecnego trenera. Pogoń ma 4-5 najsłabszą obronę razem z Sandecją i 3 najsłabszy atak w lidze. Zdobycie 23 punktów ( pamiętajmy że rozegrano już 2 kolejki rundy rewanżowej ) to sukces ponad stan, który powtórzyć na wiosnę będzie trudno. Średnia punktów na mecz zdobytych przez Pogoń to 1.105 pkt jest tym czego spodziewał się trener (z jego wypowiedzi po meczu z Chrobrym) ale jest niska, bo Pogoń gra za mało odważnie. Zobaczymy jak będzie od marca.

1. Od wiosny doping na Jana Pawła II sprawi że złapiemy środek tabeli:)Gratulacje za dziś:))

2. Czy ktoś może potwierdzić może redakcja ze zostały skradzione kable ze stadionu pod oświetlenie strata na ponad 100 tys złotych.

3. nie rozumiem jak mogły zostać skradzione jak stadion i cala okolica jest w monitoringu? albo poszedł jakiś przekręt tutaj, albo nie wiem cala ta śmieszna ochrona stadionowa do zwolnienia……no niebywała sytuacja……pierwsze słyszę o tym……ale jak w ogóle mogło do tego dojść?…….niezrozumiale!!!!!!!

4. Mam pytanie do OD ,ale do samych starych kawalerów ,do ochajtanych nie ,kiedy znosicie protest dopingu? Juz na wiosnę ? Czy może sprawa jeszcze nie została rozpatrzona,nie było jeszcze walnego zgromadzenia? Czy może trzeba czekać aż się pochajtacie?

1. Weź sobie na wstrzymanie co cię obchodzą inni . Nie rób tu smrodu jak jeździłeś to się ciesz a jak nie to też . Lepiej odrób lekcje bo dorosły i prawdziwy kibic nie wypisuje bzdur. Jak ich nie lubisz to po co o nich piszesz . Tak byłem na każdym w Pruszkowie ale nie zasrywam tu głupimi komentarzami chcesz to kibicuj i odwal się od innych . Znam wszystkie twarze z Pruszkowa i wiem że połowa to tylko ci sami na każdym meczu więc po co ten lament.

5. To raczej wewnątrz firmy jakaś dziwna akcja. Zwój kabla to nie rower. Potrzebny widlak do wrzucenia kabla na pakę. W normalnych warunkach, aktywnego monitoringu jaki jest na obiekcie, śledcza jest na miejscu po 5 minutach. Jeżeli ” pozwolono na zniknięcie kabla to coś jest nie tak.

1. To pewnie nie dziwna akcja tylko zwykłe niechlujstwo. Myśleli że jak zostawią gdzie kolwiek to będzie ok. Załadunek to 2 deski jak przez płot to już problem. Zaplanowana akcja ze zrobieniem dziurki i z załadowaniem to 2 min więc monitoring to nic . Chcieli to wzięli jak nie oddali pod opiekę klubowi to ich sprawa, a na pewno tak nie było więc co nas to obchodzi, Chyba że chodzi o wydłużenie czasu kontraktu oby nie.

6. fajter przy okazji jak już rozmawiamy o kablach pozwól wszystkim tu piszącym zrozumieć sens twojego pytania tzn. jaki ma związek posiadanie małżonki z dopingiem ? Ja mam żonę i dwójkę dorosłych dzieci. Mój syn jeszcze nie ma żony. Obaj przychodzimy na mecze i dopingujemy z całym stadionem.

7. Zgadzam się z wcześniejszym komentarzem zwój kabla to nie batonik którego chowa się w kieszeń…..to grubsza operacja wiec albo ktoś nie dopilnował swoich obowiązków na służbie i „przegapił” cala akcje albo poszła tutaj jakaś zmowa…..przecież na monitoringu na pewno wszystko było widać co się dzieje na obiekcie i wkoło niego wiec szybki telefon na policje i śledcza wpada na momencie i zgarnia złodziei……coś mi tu jednak śmierdzi i to bardzo!!!!!!!! PRZEKRĘTTTTTT!!!!!!!!

8. Brawo dla Pogoni za 3 punkty. Nikt chyba nie przypuszczał, że po blamażu z Dolcanem uda sie wygrać z Chrobrym.
    Z mojej perspektywy wydawalo sie, że gra Pogoni jest po prostu slaba.
    Pierwsze 15 minut to przewaga Pogoni. Potem mecz się wyrównał, a po 30 minutach to Chrobry przejal inicjatywę. Fatalna druga polowa. Nie mogliśmy w ogóle wymienić kilka podań, a co dopiero wejść w pole karne Glogowa. Przeczytałem wlasnie wypowiedzi pogonistow: Mielismy klarowniejsze sytuacje, byliśmy lepsi..
    Dla mnie to nonsens nie wiem jak Wy ale dla mnie wygraliśmy niezasłużenie.
    Ale brawo za 3 punkty, teraz zrobić kilka transferów i wracamy do Siedlec na swój stadion! ?

1. Niesłusznie?
      A słusznie przegraliśmy z Arką 3 metrowy spalony,ze Stomilem prawidłowo zdobyty gol z rękawa karny czy z Chojniczanką nie uznana akcja można jeszcze dorzucić Sandecję.
      Taka jest piłka.

1. Nie uznana bramka a nie akcja to miałem na myśli,to sprostowanie dla czepiających się.

9. No że niezasłużenie bym się nie zgodził. Fakt Chrobry był drużyną lepiej poukładaną milło było patrzeć na ich składane akcje i przesuwanie sie formacji. Mimo wszystko można powiedzieć że nie była to obrona „Częstochowy” i może nie podzielam do końca wypowiedzi piłkarzy to Chrobry ładnie zaczynał ale nie kończył. Też mieliśmy parę akcji ale o wykończeniu lepiej nie mówić, jeden strzał nie wiem czy celowy czy przypadkowy ale efektowny ustawił mecz. Mogę tylko podsumować że tu akurat poza paromi momentami meczu, że chcieli a nie musieli i nie było jak ostatnio tak wielu głupich błędów które przynosiły katastrofę. Tak więc szału nie było ale i tragedii też nie.

10. Ja jeszcze bym dorzucił oklaski dla sędziego Małyszka który naprawdę mądrze i obiektywnie prowadził spotkanie.
    Trochę dyskusyjna sytuacja z ręką która była w polu karnym Chrobrego,ale czy na karny?
    Prawda jest taka że takich sędziów w pierwszej lidze jest jak na lekarstwo i zawsze się znajdzie taki co wypaczy wynik spotkania.

11. Trenerze Sasal duże uznanie za wynik tej rundy i większość celnych transferów.
    Równocześnie prośba żeby przy każdej okazji nie mówić w koło Macieju
    że zespół zbieranina z lipca bo z jednej strony to prawda ale z drugiej okazało się to atutem
    a minęło od tego czasu pół roku …

12. Do x.A czy przegraliśmy zasłużenie ze Stomilem i Chojniczanką.To jest sport.Różnica polega tylko na tym ,iż w ostatnim meczu prawidłowo padła bramka ,a we wspomnianych wcześniej kręcili sędziowie.