W Suwałkach bez zmian

X kolejka I ligi siatkarzy nie przyniosła poprawy gry KPS Siedlce. Podobnie jak przed tygodniem siedlczanie przegrali łatwo i szybko, tym razem ze Ślepskiem Suwałki.

Mecz w Suwałkach KPS rozpoczął tak samo jak zakończył zeszłotygodniowe spotkanie w Siedlcach, czyli od przegranego seta do 10. W inauguracyjnej partii nasi zawodnicy mieli problemy z przyjęciem i nie potrafili przeciwstawić się dobrze grającym gospodarzom. W drugim secie kibice również mogli mieć deja vu sprzed tygodnia. Lepsza gra siedlczan w połączeniu z chwilowym pogorszeniem dyspozycji rywala dała KPS trzy piłki setowe. Niestety podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka znowu, tak jak w meczu ze Stalą, nie potrafili zakończyć partii od stanu 24:21. Cztery punktowe bloki Ślepska zadecydowały o wygranej gospodarzy do 26. Od początku trzeciego seta przewagę utrzymywali miejscowi. Siedlczanie próbowali jeszcze walczyć, ale czym bliżej końcówki, tym prowadzenie gospodarzy rosło. Pojedyncze akcje to zdecydowanie za mało na drużynę z Suwałk, która wygrała do 18 i dzięki zainkasowaniu 3 punktów została samodzielnym liderem rozgrywek.

Kolejne spotkanie siedlczanie rozegrają już w środę, w zaległym meczu zmierzą się z Victorią Wałbrzych. Natomiast w następną sobotę w Siedlcach podejmą lokalnego rywala z Wyszkowa.

28.11.15, 17:00 – Suwałki (hala OSiR)
I liga: MKS Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 3:0 (25:10, 28:26, 25:18)