Ważna wygrana w Wałbrzychu

Po dwóch porażkach KPS Siedlce wraca na zwycięską ścieżkę. W zaległym meczu VIII kolejki pokonał na wyjeździe Victorię Wałbrzych 3:2.

Victoria to aktualny mistrz I ligi, jednak w obecnym sezonie nie spisuje się już tak dobrze i zajmuje miejsce w dolnej połowie tabeli. Zaś KPS jechał do Wałbrzycha po dwóch przegranych w kiepskim stylu meczach. Zatem dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie. W pierwszym secie lepiej prezentowała się drużyna miejscowych. Po dość wyrównanym początku gospodarze zaczęli powiększać swoje prowadzenie (14:10, 17:11). Przy stanie 21:16 wydawało się, że Victoria pewnie kroczy po zwycięstwo. W końcówce KPS pokazał jednak charakter. Bardzo dobra gra na siatce, szczególnie Łukasza Wysockiego, spowodowała, że gospodarze stracili pewność siebie i nie wykorzystali żadnej z sześciu piłek setowych. W przeciwieństwie do gości, którzy skończyli pierwszą asem serwisowym Pawła Rejowskiego.

Druga partia okazała się najbardziej wyrównana. Wynik oscylował wokół remisu, a każda przewaga była szybko niwelowana przez rywala. W decydujących fragmentach seta gospodarze zanotowali jeden blok więcej i wygrali do 23. Taka sytuacja podrażniła naszych zawodników, którzy po zmianie stron szybko wyszli na 10:4. Gospodarzom udało się dogonić wynik po drugiej przerwie technicznej, gdy KPS zanotował przestój od 16:11 do 16:17. Jednak podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka nie popełnili więcej błędów z przeszłości i zwyciężyli do 22. Czwartą partię również rozpoczęli dobrze, ale niestety ponownie uciekła im koncentracja. Od stanu 13:9 siedlczanie stracili dziesięć kolejnych punktów, z czego cztery razy dali się zablokować i trzy piłki posłali w aut. Nieuchronnie zbliżał się tie-break. Mimo że gospodarze wygrali czwartą partię do 17, w piątą lepiej wszedł KPS. Przy zmianie stron siedlczanie prowadzili 8:4. Nieustępliwa Victoria zdołała jeszcze wyrównać po 14, jednak kolejnego meczbola nasi gracze już wykorzystali.

Z Wałbrzycha KPS przywiózł cenne dwa punkty, a o kolejne powalczy z Camperem Wyszków. Derby Mazowsza odbędą się w sobotę o 18:00 na siedleckiej hali ARMS.

02.02.15, 18:00 – Wałbrzych (hala Aqua Zdrój)
I liga: TS Victoria PWSZ Wałbrzych – KPS Siedlce 2:3 (26:28, 25:23, 22:25, 25:17, 14:16)