Porażka w końcówce

W meczu 5 kolejki III ligi szczypiorniści Prusa Siedlce przegrali na wyjeździe z SPR Nowe Piekuty 26:28.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Jednak w pierwszej części gry to Prus pokazał się z lepszej strony. Dzięki bardzo skutecznej grze w ataku po 30 minutach siedlczanie prowadzili dwoma trafieniami 16:14. W drugiej połowie gospodarze zaczęli grać zdecydowanie lepiej i zaraz po rozpoczęciu tej części gry zdołali oni odrobić stratę i doprowadzić do remisu. Mecz toczył się bramka za bramkę aż do 56 minuty spotkania. Wtedy ekipie z Nowych Piekut udało odskoczyć się na dwa trafienia i prowadzenia nie oddali oni już do końca rywalizacji, zwyciężając ostatecznie 28:26.

Był to ostatni ligowy mecz Prusa w tym roku. Następne spotkanie w 6 kolejce podopieczni Michała Kluczka rozegrają 12 lub 13 marca w Ciechanowie z miejscowym Jurandem.

5.12.15, 14:00 – Nowe Piekuty

III liga: SPR Nowe Piekuty – Prus Siedlce 28:26 (14:16)

Prus: Kacper Dymowski 4, Paweł Łukaszuk 9, Jakub Kryszczuk 1, Patryk Somla 2, Cezary Jaszczuk 2, Szymon Kosyl, Wojciech Tchórzewski 8, Paweł Zając, Jakub Chromiński