Były duet KPS za mocny

Trener Sławomir Gerymski i kapitan Mateusz Jasiński – dwa lata temu ten duet doprowadził KPS Siedlce do tytułu wicemistrza I ligi. Dziś obaj stanęli po drugiej stronie siatki i w barwach drużyny Krispol Września pewnie pokonali były klub 3:0.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Szybko wyszli na prowadzenie 4:1 i od razu zdystansowali przeciwnika. Strata KPS rosła w miarę upływu seta, a błędy w polu zagrywki nie pomagały się podnieść. W konsekwencji partia bez historii przegrana do 15. Po zmianie stron podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka pokazali sportową złość i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Niestety był to tylko chwilowy zryw, bo po powrocie na boisko rywale odrobili straty z nawiązką i wyszli na 14:10. Krispol utrzymał przewagę do końca seta, wygrywając 25:20. Trzecia partia nie zaczęła się najlepiej dla KPS. Gospodarze byli na fali i od początku potwierdzali swoją dominację (4:1, 8:3, 15:11). Siedlczanie walczyli jednak do końca, doprowadzając do remisu po 21. KPS obronił trzy piłki meczowe i nie wykorzystał swojego jednego setbola, by po grze na przewagi przegrać partię do 26.

Z Wrześni siedlecki klub wraca bez punktów. Zatem ostatnią szansą na podreperowanie konta w tym roku oraz jednocześnie w pierwszej części rundy zasadniczej będzie mecz z Omisem Ostrołęka. Kolejne Derby Mazowsza odbędą się w piątek 18 grudnia o godzinie 19:00 na siedleckiej hali ARMS. Natomiast w styczniu pierwszoligowcy rozpoczną już rundę rewanżową.

13.12.15, 17:00 – Września (hala Gimnazjum Nr 2)
I liga: APP Krispol Września – KPS Siedlce 3:0 (25:15, 25:20, 28:26)