KPS najlepszy na Mazowszu

Po zwycięstwie nad Camperem Wyszków przyszedł czas na spotkanie z inną drużyną z województwa mazowieckiego. Omis Ostrołęka nie ugrał w Siedlcach nic więcej niż jego poprzednik, a KPS ponownie zwyciężył 3:0.

Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka wciąż zmagają się z kontuzjami. Tym razem w meczowej dwunastce zabrakło filaru siedleckiego zespołu Piotra Łukasika. Do gry wrócił co prawda Piotr Milewski, ale w piątkowym meczu rozegrał tylko kilka akcji w trzecim secie. Inauguracyjna partia nie była zbyt widowiskowa, po obu stronach siatki mnożyły się błędy. W KPS dwoił się i troił Kamil Gutkowski. Pod nieobecność Łukasika na przyjęcie wrócił Paweł Rejowski, więc na pozycji atakującego pozostał tylko Mateusz Ogrodniczuk. W pierwszym secie nie najlepszą grę w ataku siedlczanin zrekompensował świetną zagrywką. To po jego serwach KPS wyszedł z 16:18 na 21:18 i utrzymał przewagę do końca partii.

Po zmianie stron gospodarze poszli za ciosem i stopniowo powiększali swoje prowadzenie (8:5, 15:10). Bardzo dobrze pracował blok, wzrosła też skuteczność ataku zarówno na skrzydłach, jak i na środku. Jednak przy stanie 21:14 nasza drużyna poczuła się chyba zbyt pewnie, bo seryjnie zaczęła tracić punkty. Przewaga stopniała zaledwie do jednego „oczka”, ale w porę Kamil Gutkowski postawił „kropkę nad i”. Druga partia 25:23 dla KPS.

Trzecia odsłona meczu była najbardziej wyrównana. Goście nie mieli już nic do stracenia, więc od początku próbowali zdystansować rywali. Omis utrzymywał 1-2 punkty przewagi do drugiej przerwy technicznej. Gdy po ataku Ogrodniczuka KPS wyszedł na 21:18 wydawało się, że mecz zaraz się zakończy. Jednak to co nie udało się we wcześniejszym secie, udało się teraz – Ostrołęka obroniła trzy piłki meczowe i doprowadziła do remisu 24:24. W nerwowej grze na przewagi „chłodniejszą głowę” zachował KPS i zwyciężył 29:27. Statuetkę MVP otrzymał równo grający Paweł Rejowski.

18.12.15, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce – Energa Omis Ostrołęka 3:0 (25:22, 25:23, 29:27)
KPS: 2. Paweł Rejowski, 4. Adam Szałański, 6. Kamil Gutkowski, 11. Łukasz Wysocki, 12. Wojciech Kaźmierczak, 14. Mateusz Ogrodniczuk i 7. Maciej Krzywiecki (libero) oraz 5. Piotr Milewski, 8. Jakub Woś (libero)
Omis: 3. Daniel Ostrowski, 5. Jakub Nowosielski, 6. Rafał Obermeler, 7. Rafał Faryna, 10. Ernest Plizga, 16. Daniel Szaniawski i 14. Krzysztof Kołodziej (libero) oraz 1. Michał Tomczak, 9. Dominik Zalewski, 12. Patryk Szwaradzki,

MVP: Paweł Rejowski