Pierwszy przegrany tie-break (fotogaleria)

Nowy rok drużyna KPS Siedlce rozpoczęła od zaciętej walki z Espadonem Szczecin. Po raz pierwszy w tym sezonie siedlczanie przegrali ligowy mecz 2:3.

Mimo że KPS wygrał inauguracyjne spotkanie ligi 3:0, to Espadon w dalszej części sezonu spisywał się lepiej. Po pierwszej fazie rundy zasadniczej siedlecka drużyna zajmowała 8, a szczecińska 4 miejsce. Podczas przerwy Espadon dotknęły problemy niesportowe – zmarł ich dotychczasowy trener Dejan Brdjović. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy, by uczcić jego pamięć. Na stanowisko pierwszego szkoleniowca został przesunięty dotychczasowy drugi trener. Milan Simojlović od lat współpracował z Brdjoviciem i będzie kontynuował jego myśl szkoleniową w Espadonie.

KLUCZOWY MOMENT

Tie-break 5:4 dla gości, na zagrywkę idzie Maciej Wołosz. Z pola serwisowego schodzi dopiero po zmianie stron (8:5). Po chwili asa dokłada Sławomir Zemlik i jest 10:5 dla Espadonu. Tej straty gracze KPS nie potrafili już odrobić, zwłaszcza że przyjezdni dołożyli jeszcze jeden punkt zagrywką.

LICZBA MECZU

1 – jest to pierwszy przegrany tie-break KPS w trzynastym meczu sezonu. Wcześniej siedlczanie wygrali dwa piąte sety.

PLANY KPS

Następne ligowe spotkanie podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka również rozegrają w Siedlcach. W sobotę 16 stycznia o godzinie 18:00 zmierzą się na hali ARMS z drużyną SMS Spała.

09.01.16, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce – KS Espadon Szczecin 2:3 (25:21, 19:25, 22:25, 25:23, 9:15)
KPS: 2. Paweł Rejowski, 5. Piotr Milewski, 6. Kamil Gutkowski, 11. Łukasz Wysocki, 12. Wojciech Kaźmierczak, 14. Mateusz Ogrodniczuk i 7. Maciej Krzywiecki (libero) oraz 15. Kamil Szaniawski
Espadon: 1. Janusz Gałązka, 3. Krzysztof Antosik, 4. Łukasz Pietrzak, 6. Maciej Wołosz, 8. Bartosz Pietruczuk, 16. Bartosz Cedzyński i 2. Jakub Guz (libero) oraz 11. Patryk Orłowski, 12. Adam Tołoczko (libero), 13. Michal Sladecek (CZE), 15. Sławomir Zemlik

MVP: Michal Sladecek