Role się odwróciły…

Po dwóch setach meczu XV kolejki I ligi siatkarzy wielu przypuszczało, że KPS Siedlce bez większych problemów pokona zespół SMS Spała. Jednak w sporcie nie można być niczego pewnym. Po nerwowej drugiej połowie meczu siedlczanie przegrali 2:3.

Na przedmeczowej rozgrzewce pierwszy raz niemal od początku sezonu zobaczyliśmy ”dwunastkę” KPS w komplecie. Pomimo to, nie wszyscy byli gotowi do gry. Kamil Gutkowski przesiedział całe spotkanie na ławce trenerskiej. Piotr Łukasik przestał mecz w kwadracie dla rezerwowych. Problem z przyjmującymi wymusił decyzję o powrocie na tę pozycję Macieja Krzywieckiego, który ostatnio występował jako libero. Cieszy powrót na boisko Damiana Wdowiaka, chociaż i on jest jeszcze oszczędzany przez trenerów i rozegrał tylko kilka akcji. Faworytem spotkania był na pewno zespół SMS Spała. Drużyna złożona z aktualnych mistrzów świata kadetów plasuje się w czołówce tabeli I ligi, a w pierwszym spotkaniu tych zespołów wygrała u siebie 3:1.

KLUCZOWY MOMENT

Trzeci set. Przez pierwsze dwie partie drużyna gości wyraźnie nie była sobą. Uczniowie popełniali sporo błędów własnych a KPS grał skutecznie, szczególnie blokiem. Decydujący dla losów meczu wydaje się być trzeci set, minimalnie przegrany przez gospodarzy. Pozwoliło to odbudować się drużynie SMS i jednocześnie wprowadziło nerwowość w poczynania siedlczan.

LICZBA MECZU

9 – tyle meczboli mieli zawodnicy KPS w tie-breaku, niestety nie wykorzystali ani jednego. Szczególnie szkoda czterech kolejnych od stanu 14:10, wówczas zakończenie spotkania skutecznie utrudniała zagrywka Tomasza Fornala. Dla porównania SMS wykorzystał drugą piłkę meczową.

PLANY KPS

Siedlecki zespół czeka teraz pracowity tydzień. W środę 20 stycznia wyjedzie do Zawiercia na spotkanie z Wartą. Natomiast w sobotę 23 stycznia podejmie KPS Kęty. Ten mecz odbędzie się na hali ARMS o godzinie 18:00.

16.01.16, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce – SMS PZPS Spała 2:3 (25:18, 25:21, 23:25, 14:25, 20:22)
KPS: 2. Paweł Rejowski, 5. Piotr Milewski, 7. Maciej Krzywiecki, 12. Wojciech Kaźmierczak, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski i 8. Jakub Woś (libero) oraz 4. Adam Szałański, 11. Łukasz Wysocki, 13. Damian Wdowiak
SMS: 2. Bartosz Kwolek, 3. Jakub Kochanowski, 4. Łukasz Kozub, 10. Jakub Ziobrowski, 17. Dawid Woch, 18. Tomasz Fornal i 13. Mateusz Masłowski (libero) oraz 11. Kamil Droszyński, 12. Patryk Niemiec, 14. Damian Domagała, 16. Jędrzej Gruszczyński, 20. Jakub Rybicki

MVP: Mateusz Masłowski