W Krakowie bez punktów

W XVIII kolejce I ligi siatkarzy KPS Siedlce zmierzył się na wyjeździe z AGH Kraków. Mimo że był bardzo blisko doprowadzenia do tie-breaka, ostatecznie przegrał mecz 1:3.

Przed niedzielnym spotkaniem krakowska drużyna plasowała się w tabeli I ligi dwie lokaty niżej niż KPS. Jednak pierwszy mecz tych zespołów zakończył się zwycięstwem akademików 3:1. Siedlczanie jechali do Krakowa po rewanż wciąż bez Piotra Łukasika w składzie.

W dwóch pierwszych partiach inicjatywę na boisku częściej przejmowali gospodarze. Przyjezdni gonili wynik, ale z różnym skutkiem. Obraz odwrócił się po godzinie gry. Wówczas to KPS zyskiwał przewagę a rywal próbował odrabiać straty. W trzeciej partii pięciopunktowa zaliczka pozwoliła wygrać podopiecznym trenera Witolda Chwastyniaka. Jednak w czwartym secie sześć punktów przewagi już nie wystarczyło. Po zaciętej końcówce drużyna AGH wykorzystała szóstego meczbola i zgarnęła pełną pulę.

PLANY KPS

Siedlecką drużynę czeka teraz ponad dwa tygodnie przerwy. Najbliższy mecz z GKS Katowice został przełożony na 2 marca, natomiast kolejne ligowe spotkanie przeciw Hutnikowi Kraków zakończy się walkowerem. W związku z tym KPS pojawi się na boisku dopiero w środę 17 lutego. Wówczas w Siedlcach podejmie Victorię Wałbrzych.

31.01.16, 13:00 – Kraków (hala AGH)
I liga: KS AGH AZS Kraków – KPS Siedlce 3:1 (25:23, 25:19, 23:25, 30:28)
AGH: 1. Piotr Adamski, 4. Marcin Kania, 6. Dominik Depowski, 11. Michał Dzierwa, 12. Jan Fornal, 17. Bartłomiej Mordyl i 9. Bartosz Odwarzny (libero) oraz 3. Michał Przybylski, 5. Arkadiusz Żakieta, 8. Bartosz Drewniak, 14. Mariusz Wacek, 16. Karol Rawiak
KPS: 2. Paweł Rejowski, 5. Piotr Milewski, 6. Kamil Gutkowski, 12. Wojciech Kaźmierczak, 13. Damian Wdowiak, 15. Kamil Szaniawski i 7. Maciej Krzywiecki (libero) oraz 4. Adam Szałański, 11. Łukasz Wysocki, 14. Mateusz Ogrodniczuk