Sensacja wisiała w powietrzu

MKK nie zdołał sprawić sensacji w konfrontacji z Białą Gwiazdą. Mistrzynie Polski solidnie się jednak namęczyły, aby wywieźć z Siedlec pełną pulę.

SYTUACJA PRZED MECZEM

Mecz MKK z Wisłą można było określić jako starcie pierwszego z ostatnim, Dawida z Goliatem, faworyta do mistrzostwa Polski z outsiderem. Spotkanie w Siedlcach miało być jednowymiarowe. Wisła miała przyjechać, dać pograć rezerwowym, przećwiczyć warianty taktyczne i wygrać różnicą co najmniej kilkunastu punktów. Podopieczne hiszpańskiego szkoleniowca Jose Ignacio Hernandeza zostały jednak zaskoczone i zmuszone do dużego wysiłku.

PRZEBIEG SPOTKANIA

Pierwsza kwarta zakończyła się niespodziewanym zwycięstwem siedlczanek – 22:19. Prowadzenie MKK w najlepszym momencie wynosiło 25:20, jednak Wisła szybko wróciła do swojego naturalnego nurtu. Biała Gwiazda przy stanie (40:31) miała przejąć kontrolę nad meczem i tylko powiększać swoją przewagę. Tak się jednak nie stało. Zryw MKK w końcówce zbliżył do siebie oba zespoły na odległość jednego rzutu (40:42).

Tuż po przerwie drużyna Teodora Mollova wyszła na prowadzenie po celnej trójce dobrze dysponowanej Anny Olchowyk-Pokojowej (5/8 w rzutach za trzy). Był to ostatni raz, kiedy na tablicy widniał korzystny rezultat dla siedlczanek. Od tego momentu Wisła uciekała, MKK podganiał i tak w koło. W połowie czwartej kwarty cień nadziei na sensacyjny wynik dała Olchowyk-Pokojowa, jednak momentalna odpowiedź Yvonne Turner ostatecznie pogrzebała nadzieje siedlczanek. Finalny rezultat (80:68 dla Wisły) nie przynosi ujmy gospodyniom i daje nadzieję na zwycięstwa w kolejnych spotkaniach.

LICZBA MECZU

21 – tyle strat zanotował MKK w konfrontacji z Wisłą. Liczba własnych błędów przy nielicznych pomyłkach rywalek (8 po stronie krakowianek) w końcowym rozrachunku okazała się zabójcza.

CYTAT MECZU

Postawa MKK była fantastyczna. Być może gospodynie zasłużyły na coś więcej niż porażka – Jose Ignacio Hernandez, trener Wisły.

PLANY MKK

Tauron Basket Liga Kobiet po środowej kolejce robi sobie przerwę, co związane jest ze zgrupowaniem i meczami eliminacyjnymi reprezentacji Polski. MKK powróci na ligowe parkiety 28 lutego, kiedy podejmie AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Zaplanowany na 10 lutego mecz w Poznaniu przełożono na 12 marca.

06.02.16, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)
TBLK: MKK Siedlce – Wisła Can-Pack Kraków 68:80 (22:19, 18:23, 18:25, 10:13)
MKK: 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 18, 9. Oksana Kisilowa 17, 4. Magdalena Koperwas 13, 6. Katarzyna Trzeciak 10, 7. Aldona Morawiec 6, 8. Aleksandra Jagodzińska, 24. Dominika Prochenka
Wisła: 4. Laura Nicholls 16 (10 zbiórek), 22. Yvonne Turner 16, 8. Justyna Żurowska-Cegielska 14, 5. Cristina Ouvina 11, 9. Katerina Zohnova 9, 7. Małgorzata Ziętara 6, 25. Małgorzata Misiuk 4, 11. Agnieszka Szott-Hejmej 4