Pod okiem medalisty

WLKS Siedlce-Nowe Iganie był organizatorem Mistrzostw Powiatu Siedleckiego do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Gospodarze sięgnęli po trzy złote krążki, zaś Feniks Siedlce po jeden.

Sztangistki WLKS stoczyły wewnętrzną walkę w kat. 63 kg i 69 kg. W tej lżejszej Łucja Złoch wykazała wyższość nad Marią Orzyłowską, zaś w cięższej Monika Kunc okazała się lepsza od Gabrieli Mikołajczyk. O trzeci złoty krążek dla gospodarzy postarał się Karol Doleszczak, który zwyciężył w kat. 69 kg. Inni reprezentanci WLKS musieli zadowolić się medalami z mniej cennych kruszców. Łukasz Ekiert był drugi w kat. 56 kg, Kacper Księżopolski zakończył na tej samej lokacie rywalizację w kat. 94 kg, natomiast Julia Wójcik zajęła trzecie miejsce w kat. 53 kg.

Piotr Wojewódzki (SKS Feniks Siedlce) nie miał sobie równych w najcięższej kategorii wśród chłopców, a mianowicie +94 kg. Za jego plecami znalazł się Eryk Barcik z Sokołowa Podlaskiego. Jego klubowa koleżanka – Karolina Kowalczuk – była trzecia w kat. 48 kg.

Najlepszym zawodnikom mistrzostw medale wręczał Kazimierz Czarnecki, który zdobył brązowy medal w 1976 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu. Juniorzy i juniorki rywalizujący w Siedlcach mogą na razie tylko pomarzyć o takich osiągnięciach.