Olimpijskie zdobycze Rawy

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegach narciarskich Dolny Śląsk 2016 rozgrywana na trasach w Jakuszycach przyniosła reprezentantom Rawy Siedlce kilka medali.

Siedlecką multimedalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2016 została juniorka A, Daria Krupa, która z Jakuszyc przywozi trzy medale jednakowego koloru, a mianowicie brązowego. Reprezentantka Rawy Siedlce stawała na najniższym stopniu podium w biegu sprinterskim na 1,2 km stylem dowolnym oraz biegu łączonym (10 km klasykiem + 10 km techniką dowolną), a także w sztafecie na 5 km wspólnie z Joanną Bronisz. Daria była ponadto blisko wywalczenia swojego czwartego medalu w biegu na 5 km techniką klasyczną, ale zajęła ostatecznie czwartą pozycję.

Zeszłoroczny bohater Rawy junior A, Patryk Borkowski (zdobył cztery medale) tym razem tylko raz zdołał sięgnąć po medal. Stało się to gdy młody talent siedleckiego klubu zajął drugie miejsce w sprincie na 1,2 km stylem dowolnym. Borkowski zajął także czwarte miejsce w biegu łączonym (10 km Cl + 10 km FT). Nieobecność Patryka na trasach w ostatnich dniach Olimpiady wynikała z racji wyjazdu na Mistrzostwa Świata Juniorów do Rumunii.

Medal z brązowego kruszcu zawisł na szyi juniorki B, Kamili Borkowskiej w biegu sprinterskim na 1,2 km stylem dowolnym. Taki sam medal był udziałem sztafety juniorów A Tomasz Filipka i Arkadiusza Posiadały.

Blisko wywalczenia medalu była poza tym juniorka A, Anna Bielecka w sprincie stylem dowolnym (ostatecznie czwarta).

Sprint 1,2 km stylem dowolnym Bieg Łączony (10 km CL + 10 km FT) Bieg 5 km Cl 10 km Cl 10 km FT 7,5 km FT