Play-offy zagrożone? (fotogaleria)

W ostatnich dwóch meczach drużyna KPS Siedlce zdobyła zaledwie jeden punkt. Przegrane z Victorią Wałbrzych 2:3 oraz Stalą Nysa 1:3 zepchnęły siedlczan na 9 miejsce w tabeli I ligi.

Po ponad dwóch tygodniach przerwy KPS Siedlce wrócił do gry w I lidze meczem z Victorią Wałbrzych. Tak jak w pierwszej rundzie zespoły rozegrały pięć partii. W Wałbrzychu wygrał KPS, jednak w Siedlcach Victoria wzięła rewanż. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka mieli problemy głównie z przyjęciem. Po licznych roszadach w czwartym secie, w tym na pozycji libero, KPS wrócił do walki o zwycięstwo. W tie-breaku goście okazali się jednak lepsi.

Kolejny mecz siedlczanie rozegrali z sąsiadującym w tabeli rywalem z Nysy. Po dość dobrym początku przyjezdnych, gospodarze szybko przejęli inicjatywę. W końcówce pierwszej partii KPS wrócił jednak do walki. Co prawda inauguracyjnego seta już nie uratował, ale po zmianie stron kontynuował dobrą grę. Wyrównanie stanu meczu przez gości zadziałało mobilizująco na gospodarzy, którzy w trzeciej partii nie pozwolili na wiele rywalom. Najbardziej wyrównany okazał się czwarty set. Tym razem siedlczanie nie zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka i wyjechali z Nysy bez punktów.

Po 22 kolejkach I ligi KPS spadł na 9 miejsce w tabeli. Ma jednak do rozegrania jeden zaległy pojedynek z GKS Katowice. Walka o „ósemkę” wciąż jest otwarta. Tymczasem siedlczanie kolejne spotkanie rozegrają we własnej hali, a ich przeciwnikiem będzie lider rozgrywek Ślepsk Suwałki.

17.02.16, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 2:3 (25:20, 17:25, 20:25, 25:18, 12:15)
KPS:  5. Piotr Milewski, 6. Kamil Gutkowski, 7. Maciej Krzywiecki, 12. Wojciech Kaźmierczak, 13. Damian Wdowiak, 15. Kamil Szaniawski i 8. Jakub Woś (libero) oraz 2. Paweł Rejowski, 3. Piotr Łukasik, 4. Adam Szałański, 14. Mateusz Ogrodniczuk

MVP: Sebastian Matula