Decydujący pierwszy set (fotogaleria)

W sporcie niczego nie można być pewnym, ale wydaje się, że gdyby w środowym meczu KPS Siedlce wykorzystał jedną z czterech piłek setowych w pierwszym secie, to spotkanie z GKS Katowice mogło mieć zupełnie inny scenariusz. Siedlczanie przegrali 0:3.

Środowy mecz pomiędzy KPS a GKS to zaległe spotkanie z XIX kolejki I ligi, której głównym terminem był pierwszy weekend lutego. Goście przyjechali do Siedlec żądni rewanżu za porażkę 1:3 w Katowicach. Przed miejscową publicznością ponownie zaprezentowali się ubiegłoroczni gracze KPS Paweł Pietraszko i Karol Butryn. W naszej drużynie na parkiecie pojawiła się cała „dwunastka” podopiecznych trenera Witolda Chwastyniaka.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, szybko obejmując pięciopunktowe prowadzenie. Nasi zawodnicy stopniowo odrabiali straty i doprowadzili do zaciętej końcówki. Jednak podczas gry na przewagi nie wykorzystali czterech piłek setowych i przegrali do 31. Cień rozstrzygnięcia pierwszej partii padł na drugą. W trzeciej siedlczanie ponownie prowadzili wyrównaną grę z przeciwnikiem, ale nie wystarczyło to do wygrania chociażby jednego seta.

PLANY KPS

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały trzy kolejki. Teoretycznie KPS zajmie miejsce w przedziale 7-11, zatem walka o play-offy wciąż trwa. Najbliższa szansa na poprawienie dorobku punktowego już w sobotę. W Wyszkowie o godzinie 18:00 odbędą się kolejne derby Mazowsza pomiędzy miejscowym Camperem a KPS Siedlce.

02.03.16, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce – GKS Katowice 0:3 (31:33, 18:25, 23:25)