Mistrzowska impreza w Siedlcach (fotogaleria)

W sobotę 5 marca w hali ARM w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek w zapasach połączone z Pucharem Polski kadetek.

Ponad 200 młodych zapaśniczek z całego kraju (od Suwałk po Dąbrowę Górniczą, od Dzierżoniowa po Zamość) stawiło się 5 marca w Siedlcach, by w hali Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, przy ul. Prusa 6 powalczyć o medale. Przyczynkiem do tego były Mistrzostwa Polski w kategorii juniorek oraz Puchar Polski w kategorii kadetek. W licznej grupie zawodniczek były rzecz jasna gospodynie – reprezentantki WLKS Siedlce-Nowe Iganie: Paulina Dobosz, Karolina Brogowska, Martyna Bąbiak (juniorki), Karolina Urban, Paulina Olko, Elwira Sprzonczak, Katarzyna Pachnik, Eliza Urban, Magdalena Kisielińska, Dominika Solnica, Marlena Skup oraz Klaudia Soszyńska (kadetki).

W Mistrzostwach Polski juniorek żadnej z naszych zapaśniczek nie udało się stanąć na podium. Zarówno Paulina Dobosz (kat. 51 kg), jak i Karolina Brogowska (kat. 67 kg) oraz Martyna Bąbiak (kat. 72 kg) zostały sklasyfikowane na piątych pozycjach. Klasyfikację zespołową wygrał Cement-Gryf Chełm, a WLKS zajął 7 lokatę.

W zmaganiach pucharowych na najniższym stopniu podium stawały Karolina Urban (kat. 40 kg) oraz Magdalena Kisielińska (kat. 60 kg). Piąta w kat. 43 kg była Paulina Olko. Pozostałe podopieczne Magdaleny Bryk-Dudy zajmowały dalsze lokaty. W klasyfikacji drużynowej ponownie triumfowały chełmianki, zaś WLKS zajął 5 miejsce.

źródło: własne / sportzona.pl; foto: Maciej Sztajnert