Trzy punkty na początek (fotogaleria)

Druga drużyna Pogoni pokonała w pierwszym wiosennym spotkaniu Ligi okręgowej Jabłoniankę Jabłonna Lacka aż 6:1. Drużynę wzmocniło kilku I-ligowców.

Do meczu siedlczanie przystąpili wzmocnieni dziewięcioma zawodnikami z I-ligowej kadry. Zabrakło Pawła Dębały, który został wypożyczony do IV-ligowej Mazovii Mińsk Mazowiecki.

Mecz przebiegał pod dyktando faworyzowanych siedlczan. Już w 5 minucie Kamil Jonkisz otrzymał piłkę z prawej strony od Patryka Ciulaka i głową umieścił piłkę w siatce. Dwanaście minut później asystent przy pierwszym trafieniu znalazł drogę do bramki uderzając przy bliższym słupku. W 31 minucie w polu karnym faulowany był Jonkisz, a rzut karny skutecznie wykonał Marcin Paczkowski. Kilka minut później Paczkowski po kornerze bitym przez Ciulaka skutecznie zamknął akcję i siedlczanie do przerwy prowadzili 4:0.

Po zmianie stron Pogoń w dalszym ciągu prowadziła grę, ale kolejne gole padały dopiero na dziesięć minut przed zakończeniem meczu. Wtedy to Daniel Dybiec wykończył akcję w zamieszaniu pod bramką Jabłonianki. Trzy minuty potem to goście trafili do siatki po kontrze i uderzeniu Pawła Maliszewskiego. Ostatnie słowo należało do Daniela Gołębiewskiego, który strzelając bezpośrednio z rzutu rożnego ustalił wynik spotkania na 6:1.

W zespole Jabłonianki wystąpił były Pogonista – Piotr Krysiński.

LICZBA MECZU

9 – tylu zawodników z I-ligowej kadry wzmocniło zespół rezerw w konfrontacji z Jabłonianką

Następny mecz Pogoniści rozegrają na wyjeździe 19 marca o 15:00 z Płomieniem Dębe Wielkie.

13.03.16, 15:00 – Siedlce (stadion ARMS)

Liga okręgowa: Pogoń II Siedlce – Jabłonianka Jabłonna Lacka 6:1 (4:0) Widzów: 70

Bramki: Kamil Jonkisz 5, Patryk Ciulak 17, Marcin Paczkowski 31 (k), 36, Daniel Dybiec 80, Daniel Gołębiewski 89 – Paweł Maliszewski 83

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 13. Sebastian Szcześniak, 23. Piotr Ceranka, 7. Daniel Dybiec, 16. Łukasz Wójcik – 95. Patryk Ciulak (75, 22. Bartosz Karczmarek), 6. Marcin Paczkowski, 20. Bartosz Osoliński (63, 8. Bartosz Szostek), 9. Krzysztof Bodziony (73, 14. Rafał Zin), 11. Kamil Jonkisz (46, 17. Dominik Barciak) – 19. Daniel Gołębiewski

Jabłonianka: 12. Michał Bołbotowski – 11. Jacek Toczyski, 15. Jakub Karolkiewicz (75, 6. Rafał Świnarski), 8. Maciej Ołtarzewski, 2. Piotr Domagała (32, 7. Maciej Michalczuk) – 16. Mateusz Zawadzki, 4. Przemysław Trochimiuk (46, 13. Cezary Cydejko), 14. Karol Przybyszewski, 10. Grzegorz Przesmycki (57, 9. Paweł Maliszewski), 5. Sebastian Gąsowski – 18. Piotr Krysiński

Sędzia: Adam Trędowicz (Siedlce)